Ważny temat? Prześlij newsa!

SPSK 4 konkretne wsparcie na modernizację, przebudowę i doposażenie szpitala. Pacjenci wkrótce odczują poprawę jakości leczenia

Spotted Lublin

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 w Lublinie otrzyma imponującą kwotę 11,5 miliona złotych na udoskonalenie swojego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (obecnie Klinicznego Oddziału Ratunkowego) z Ministerstwa Zdrowia. Dotacja pomoże jeszcze lepiej diagnozować pacjentów i nieść im pomoc. Pieniądze dla SPSK 4 z Ministerstwa Zdrowia Ministerstwo Zdrowia ogłosiło konkurs wsparcia dla Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych i pracowni […]

Szpitalny Oddział Ratunkowy SPSK4 przy ul. Jaczewskiego w Lublinie

Szpitalny Oddział Ratunkowy SPSK4 przy ul. Jaczewskiego w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 w Lublinie otrzyma imponującą kwotę 11,5 miliona złotych na udoskonalenie swojego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (obecnie Klinicznego Oddziału Ratunkowego) z Ministerstwa Zdrowia. Dotacja pomoże jeszcze lepiej diagnozować pacjentów i nieść im pomoc.

Pieniądze dla SPSK 4 z Ministerstwa Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło konkurs wsparcia dla Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych i pracowni diagnostycznych współpracujących z nimi, a w konkursie wzięło udział aż 207 wnioskodawców. Spośród nich wybrano 152 projekty, które otrzymają około 1,5 miliarda złotych na modernizację, przebudowę i doposażenie. Jednym z laureatów został nasz lokalny szpital SPSK 4.

SPSK4 konferencja dotacja 11,5 mln złotych
Na zdjęciu: Minister Zdrowia Katarzyna Sójka, Wiceminister Zdrowia Marcin Martyniak, prof. Piotr Czauderna, przewodniczący Rady do Spraw Ochrony Zdrowia oraz Minister Piotr Ćwik, Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP. (Fot. Ministerstwo Zdrowia)

SPSK4 największy szpital w regionie o specjalnym przeznaczeniu

SPSK Nr 4 w  Lublinie to największy szpital w województwie lubelskim. Pełni kluczową rolę w obszarze ratownictwa medycznego. Jest to jedyna jednostka w regionie woj. lubelskiego i sąsiednich obszarach, która została wyznaczona przez Wojewodę Lubelskiego do realizacji zadań określonych w Wojewódzkim Planie Działania Systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego. Szpital specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu pacjentów z najcięższymi urazami, takimi jak wypadki komunikacyjne czy upadki z dużej wysokości. Szpital mieści się przy ul. Jaczewskiego 8.

Zobacz również: Finał PGE Ekstraligi na telebimie! Niedzielny mecz Motor Lublin – Sparta Wrocław będzie można obejrzeć w oficjalnej strefie kibica

Szpital w liczbach

Co roku przyjmuje największą liczbę pacjentów w stanie nagłym z regionu. Rocznie przeprowadza się tu ponad 55 tysięcy hospitalizacji, a około 30 procent z nich odbywa się w Oddziale Ratunkowym.

Szpital może poszczycić się wykwalifikowanym personelem specjalistycznym, gotowym do pracy z pacjentami z poważnymi urazami, którzy są transportowani z całego województwa.

operacja serca z minitorakotomii
operacja serca z minitorakotomii SPSK4 Lublin

Centrum Urazowe SPSK Nr 4 w Lublinie pełni kluczową rolę w świadczeniach medycznych w najbardziej wymagających przypadkach i działa jako jednostka konsultacyjna dla innych szpitalnych oddziałów ratunkowych w regionie.

To cię zainteresuje: Pożar auta elektrycznego zaparkowanego w domowym garażu

Doposażenie szpitala – na co przeznaczona zostanie dotacja

Lista sprzętu zaplanowanego do zakupu

SPSK Nr 4 w Lublinie otrzyma dofinansowanie w wysokości 11 milionów 461 tysięcy złotych. Przyznane środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla Klinicznego Oddziału Ratunkowego i współpracującej z tym oddziałem pracowni diagnostycznej RTG. Na liście znajdują się:

W kwestii doposażenia pracowni diagnostycznej RTG współpracującej z odziałem ratunkowym, będzie to:

Zobacz także:

SOR w Lublinie SPSK4
Wejście oraz wjazd dla karetek na SOR SPSK Nr 4 w Lublinie. (fot. Agnieszka Antoń-Jucha)

Pacjenci odczują poprawę jakości leczenia

Główne korzyści doposażenia Klinicznego Oddziału Ratunkowego SPSK Nr 4 w Lublinie dla społeczności to podniesienie jakości specjalistycznych i wysokospecjalistycznych świadczeń zdrowotnych, a w zakresie ratownictwa medycznego:

obniżenie poziomu śmiertelności oraz skutków powikłań powstających w wyniku wypadków i innych stanów nagłego zagrożenia zdrowotnego poprzez dostęp do unowocześnionej bazy sprzętowej
zmniejszenie odsetka trwałego inwalidztwa na skutek wypadków drogowych, kolejowych i innych zagrożeń poprzez szybką diagnozę i wdrożenie odpowiedniego leczenia
rozwój zintegrowanego systemu ratownictwa medycznego w województwie lubelskim
Korzyści z dotacji przyznanej przez Ministerstwo Zdrowia

Korzystacie z SORU w Lublinie? Macie jakieś obserwacje, doświadczenia w tej kwestii? Dajcie znać anonimowo w komentarzu pod artykułem

Dodaj opinię

Powiadomienia
Powiadom o

Dodając opinię akceptujesz regulamin. Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa Spotted Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

0 opinii
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Od 2016 roku piszemy o życiu mieszkańców Lublina. Jesteśmy zawsze z nimi: informujemy, interweniujemy, pomagamy. Każdego dnia dostarczamy czytelnikom informacje z naszego miasta i regionu. Wielokrotnie zdobyte przez nas newsy trafiły do ogólnopolskiej prasy, telewizji, radia i Internetu. Jesteśmy jednym z największych portali w Lublinie, który według wyników oglądalności Google Analytics, w marcu 2022 r. odwiedziło ponad 1,7 mln UU.

Pozostałe teksty autora

Najnowsze teksty

facebook instagram pinterest twitter youtube linkedin tiktok twitch search menu close arrow-left-short arrow-right-short arrow-right-long arrow-left-long arrow-down check check