Spadł śnieg i po Lublinie coraz trudniej się jeździ. Gigantyczne korki, opóźnienia autobusów sięgają nawet godziny

Biała jezdnia al. Witosa
Biała jezdnia al. Witosa | fot. czytelniczka Kinga

Intensywne opady śniegu znacznie utrudniają poruszanie się po Lublinie. Prawie wszystkie autobusy i trolejbusy są opóźnione. W przypadku kilku kursów opóźnienie przekracza godzinę. Sprawdzamy, jak wygląda sytuacja w mieście.

Raport drogowy z ulic Lublina – 28.11.2023

Z godziny na godzinę po Lublinie jeździ się coraz trudniej i wolniej. Trudno obecnie szukać ulicy, po której jeździłoby się płynnie. Na wielu jezdniach nie uświadczymy już czarnego i mokrego asfaltu, a zalegające błoto pośniegowe i śnieg. Tak wygląda sytuacja w o godz. 17:00. Najbliższe godziny wcale nie zapowiadają się lepiej, ponieważ sypać ma do środowego poranka.

Przypomnijmy, że Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla naszego miasta ostrzeżenie przed intensywnymi opadami śniegu. Szczegóły tutaj: Uwaga, śnieg będzie sypał obficie! IMGW wydał ostrzeżenia przed intensywnymi opadami dla Lublina i regionu

Wielu kierowców wskazuje, że za gigantyczne korki odpowiedzialni są sami zmotoryzowani, bo sporo kierujących, nieprzyzwyczajonych do takich warunkach, po prostu na śliskiej nawierzchni sobie nie radzi i zwalnia do 15-20 km/h. Inną sprawą jest fakt, że część kierowców nie zdążyło jeszcze zmienić opon na zimowe.

Wszystkie ulice przejezdne

O sytuacji na ulicach Lublina mówi nam Zarząd Dróg i Mostów.

„W związku z prognozowanym długotrwałym opadem śniegu, ZDiM już w godzinach porannych przystąpił do zintensyfikowanych prac zimowego utrzymania. Tuż przed rozpoczęciem opadów, czyli o godz. 10:00 rozpoczęto akcję zasolenia jezdni. Przeprowadzenie tego zabiegu z wyprzedzeniem ma na celu uniemożliwianie przymarzania śniegu do jezdni, co w dalszym toku akcji ułatwia oczyszczanie jezdni i skraca czas pracy. W tym celu na ulice wyjechało 20 solarek. Po wykonanym zabiegu zasolenia ok. godz. 13:30 na ulicach pozostało kilka pojazdów w celu kontrolowania sytuacji w miejscach newralgicznych takich jak mosty, wiadukty, odcinki o dużych wzniesieniach” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Jak obecnie wygląda sytuacja na mieście?

„Aktualnie na mieście pracuje ponad 20 pojazdów i kolejne wyjeżdżają. Obecnie ruch odbywa się bez zakłóceń, sytuacja jest stabilna. Utrudnienia mogą wystąpić na ulicach o dużym nachyleniu np. al. Warszawskiej, Roztocze, Węglarza, Sowińskiego. Kierowców prosimy o zachowanie ostrożności. Sprzęt oraz służby przygotowane są do prowadzenia całonocnej akcji odśnieżania jezdni, oraz chodników” – informuje Justyna Góźdź.

Zobacz także: Ślisko na wielu ulicach Lublina. Autobusy mają problem z ruszeniem pod wzniesienia. Pasażerowie ruszyli z pomocą [ZDJĘCIA]

Wszystkie linie komunikacyjne są opóźnione, niektóre kursy odwołane

Z utrudnieniami muszą się też liczyć pasażerowie komunikacji miejskiej. Autobusy i trolejbusy notują opóźnienia na wszystkich liniach – od kilku minut do nawet kilkudziesięciu. Opóźnienie niektórych kursów przekracza godzinę. Są też kursy, które ze względu na utrudnienia zostały odwołane.

Obecnie czekamy na komentarz ZTM-u.

Aktualizacja: ZTM o opóźnieniach w kursowaniu autobusów: „Obecnie sytuacja się stabilizuje”

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.