ZTM o opóźnieniach w kursowaniu autobusów: „Obecnie sytuacja się stabilizuje”

Autobus wycofał z ul. Kosmowskiej w ul. Kiepury
Autobus wycofał z ul. Kosmowskiej w ul. Kiepury | fot. czytelnik Daniek

Opady śniegu poważnie dają się we znaki kierowcom. Zarząd Transportu Miejskiego przekonuje, że sytuacja związana z dużymi opóźnieniami w kursowaniu komunikacji miejskiej się stabilizuje.

Autobusy i trolejbusy z dużymi opóźnieniami

Wtorkowe opady intensywnego śniegu spowodowały, że na wielu ulicach Lublina ruch był utrudniony. W niektórych miejscach problem z podjazdem pod wzniesienia miały również pojazdy komunikacji miejskiej. Do jednej z takich sytuacji doszło na ul. Ireny Kosmowskiej, gdzie autobusy kursujące na linii nr 29 nie mogły wjechać pod wzniesienie. Z pomocą ruszyli świadkowie, którzy podjęli próby wypchnięcia ślizgających się pojazdów.

Więcej o tym tu: Ślisko na wielu ulicach Lublina. Autobusy mają problem z ruszeniem pod wzniesienia [ZDJĘCIA, WIDEO]

Prawie każdy popołudniowy kurs komunikacji miejskiej był opóźniony. W niektórych przypadkach opóźnienie sięgało dwóch godzin. Pisaliśmy o tym tu: Spadł śnieg i po Lublinie coraz trudniej się jeździ. Gigantyczne korki, opóźnienia autobusów sięgają nawet godziny

Sytuacja się stabilizuje

Mimo że dzisiejsze rozkłady powoli dobiegają końca, skierowaliśmy do Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie zapytanie o obecną sytuację w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Stan na godz. 21:30.

„Z uwagi na ciągle opady śniegu i panujące warunki w popołudniowym szczycie ruch na mieście odbywał się wolniej. Przełożyło się to także na funkcjonowanie komunikacji miejskiej. Obecnie sytuacja się stabilizuje niemniej w dalszym ciągu autobusy i trolejbusy kursują z opóźnieniami rzędu kilku, kilkunastu minut. Pojedyncze kursy są opóźnione maksymalnie 30 minut” – informuje Monika Fisz, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

ZTM w takich sytuacjach zaleca pasażerom korzystanie z systemu dynamicznej informacji pasażerskiej SIP, który pokazuje aktualne położenie pojazdu. Jest on dostępny pod adresem: sip.ztm.lublin.eu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.