Ślisko na wielu ulicach Lublina. Autobusy mają problem z ruszeniem pod wzniesienia

Świadkowie pchający autobus pod wzniesienie na ul. Kosmowskiej w Lublinie
Świadkowie pchający autobus pod wzniesienie na ul. Kosmowskiej w Lublinie | fot. @czykoniemnieslysza, wykop.pl

Do niespotykanej sytuacji doszło na ul. Ireny Kosmowskiej w Lublinie. Tam przypadkowi przechodnie postanowili pomóc kierowcy i wszyscy solidarnie zaczęli wypychać autobus pod wzniesienie.

Wypchali dwa autobusy pod wzniesienie

Nieodśnieżone i śliskie drogi to problem, z którym muszą się zmagać nie tylko kierowcy samochodów, ale także kierujący pojazdami komunikacji miejskiej. Dwa autobusy kursujące na linii nr 29 utknęły na ul. Ireny Kosmowskiej.

Autobusy tuż za przystankiem Kosmowskiej 01 zatrzymały się pod wzniesieniem i nie mogły ruszyć z miejsca. Z pomocą ruszyli przypadkowi świadkowie. Kierowca jeepa zaoferował, że pomoże wyciągnąć pojazdy pod wzniesienie, jednak się okazało, że autobusy nie są wyposażone w hol.

Kierowca jeepa zawołał osoby przechodzące obok i razem podjęli próbę wypchnięcia autobusów.

„Zatrzymałem się z myślą, iż jeepem pomogę mu się ruszyć, ale te autobusy nie mają holu z przodu, oprócz sztywnego, więc zostało zwołać przypadkowych chłopaków i pchać. Szacunek panowie, bo lekko nie było. Na przyszłość proponuje odgórnie wprowadzić w MPK Lublin w taką pogodę wożenia, choć dwóch worków piachu! Jeśli byłby piach, nie pchalibyśmy prawie godzinę dwóch autobusów tylko 10 minut” – relacjonuje pan Wojtek.

Z kolei czytelnik Daniel relacjonuje, że w przypadku jednego z autobusów, zamiast pchać, udało się cofnąć do ul. Kiepury, a następnie kierowca kontynuował jazdę w kierunku ul. Północnej.

Obecnie na wszystkich liniach komunikacji miejskiej występują opóźnienia w kursowaniu. Szczegóły tu: Spadł śnieg i po Lublinie coraz trudniej się jeździ. Gigantyczne korki, opóźnienia autobusów sięgają nawet godziny

Nagranie

Zdjęcie

Pasażerowie pchający autobus linii nr 29 pod wzniesienie na ul. Kosmowskiej w Lublinie
Świadkowie pchający autobus linii nr 29 pod wzniesienie na ul. Kosmowskiej w Lublinie | fot. @czykoniemnieslysza, wykop.pl
pasazerowie pchajacy autobus 29
Świadkowie pchający autobus pod wzniesienie na ul. Kosmowskiej w Lublinie | fot. czytelnik Maciej
Autobusy stojące na wzniesieniu ul. Kosmowskiej
Autobusy stojące na wzniesieniu ul. Kosmowskiej | fot. czytelnik Daniel
Autobus wycofał z ul. Kosmowskiej w ul. Kiepury
Autobus wycofał z ul. Kosmowskiej w ul. Kiepury | fot. czytelnik Daniel

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.