Uwaga, śnieg będzie sypał obficie! IMGW wydał ostrzeżenia przed intensywnymi opadami dla Lublina i regionu

Intensywne opady śniegu w Lublinie
Intensywne opady śniegu w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

IMGW ostrzega: we wtorek 28 listopada w Lublinie przewidywane są intensywne opady śniegu! Biało ma zacząć robić się już w godzinach przedpołudniowych. Ostrzeżenie IMGW pierwszego stopnia obowiązuje do godz. 5:00 w środę.

Intensywne opady śniegu w Lublinie – ostrzeżenie IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu, które są przewidywane w Lublinie i regionie. Ostrzeżenie obowiązuje również w powiatach: bialskim, Białej Podlaskiej, biłgorajskim, Chełmie, chełmskim, hrubieszowskim, janowskim, krasnostawskim, lubartowskim lubelskim, łęczyńskim, świdnickim, parczewskim, radzyńskim, tomaszowskim, włodawskim, zamojskim i Zamościu.

„Prognozowane są opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm” – ostrzega IMGW w wydanym komunikacie. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 8:00 we wtorek 28 listopada do godz. 5:00 w środę 29 listopada.

Uważajcie na drogach, chodnikach, przejściach dla pieszych – dziś może być ślisko.

Zobacz także: Niż Oliver nadciąga! Według IMGW niesie za sobą śnieżyce. We wtorek spadnie ponad 10 cm śniegu

Prognoza IMGW dla woj. lubelskiego na wtorek, 28 listopada

We wtorek zachmurzenie duże, początkowo na północy większe przejaśnienia. Z południa na północ województwa będzie przemieszczała się strefa opadów śniegu, na krańcach południowych opady chwilami o umiarkowanym natężeniu i tam prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do około 8 cm. Temperatura maksymalna od -3°C do -0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, chwilami porywisty, z kierunków wschodnich.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże i opady śniegu. Na wschodzie województwa okresami o umiarkowanym natężeniu i tam przyrost pokrywy śnieżnej do około 7 cm. Temperatura minimalna od -5°C do -4°C. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni i północny.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.