Sklepy otwarte 24, 25 i 26 grudnia. Godziny otwarcia sklepów w święta Bożego Narodzenia 2023

Kasy w sklepie Biedronka
Zdjęcie ilustracyjne | materiały prasowe Biedronka

W święta Bożego Narodzenia prawie wszystkie sklepy będą zamknięte, jednak są wyjątki. W jakich sklepach zrobimy zakupy 24, 25 i 26 grudnia? Sprawdź szczegóły dotyczące otwarcia sklepów w Wigilię i święta Bożego Narodzenia.

Sklepy w sobotę, 23 grudnia – godziny otwarcia

W sobotę 23 grudnia ponad 3,1 tys. sklepów sieci Biedronka będzie czynnych co najmniej do godz. 23:00. Placówki Lidl będą otwarte w zależności od lokalizacji – do godziny 22:00 lub 23:00. W przypadku sklepów Auchan będą one w większości czynne do godziny 22:00.

Sklepy Kaufland i Carrefour w sobotę 23.12 będą czynne do 23:00. Sklepy sieci Netto będą czynne do 23:00. Zakupy w marketach Dino w większości przypadków będzie można zrobić do 22:30. Większość sklepów Aldi jest otwartych do 22:00.

Zobacz szczegółowe informacje dotyczące godzin otwarcia sklepów w sobotę przed Wigilią: Do której otwarte sklepy w sobotę 23 grudnia? Godziny otwarcia sklepów dzień przed wigilią

Sklepy Wigilia, 24 grudnia – godziny otwarcia

W Wigilię, 24 grudnia, która w tym roku wypada w niedzielę, sklepy będą zamknięte. Zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, handel oraz wykonywanie czynności związanych z handlem, oraz powierzanie pracownikowi lub zatrudnionemu wykonywania pracy w handlu po godzinie 14:00 są zakazane. Tego dnia do godziny 14:00 będą mogły być wybrane sklepy sieci Żabka.

Szczegóły: Żabka w Wigilię 2023. Godziny otwarcia Żabki 24 grudnia

Sklepy Boże Narodzenie, 25-26 grudnia – godziny otwarcia

W święta Bożego Narodzenia 25-26 grudnia (poniedziałek-wtorek) sklepy pozostaną zamknięte. Pierwszy i drugi dzień Bożego Narodzenia to dni ustawowo wolne od pracy. Działalność sklepów w tym dniu również reguluje ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta.

Wyjątek obejmuje m.in. sklepy franczyzowe Żabka, Carrefour Express czy Stokrotka Express. Decyzję o otwarciu sklepu podejmą jednak sami franczyzobiorcy.

Szczegóły:

Sklepy w środę, 27 grudnia – godziny otwarcia

W środę, 27 grudnia sklepy będą czynne w standardowych godzinach.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.