Ruszyła budowa nowego komisariatu w Lublinie

Budowa VI komisariatu Policji na Tatarach | fot. Dominik Wąsik

Rozpoczęła się budowa siedziby VI komisariatu policji przy ul. Gospodarczej na lubelskich Tatarach. Policjanci mają się tam wprowadzić do 2021 r.

W miejscu dawnego placu manewrowego WORD właśnie rozpoczęła się budowa nowego komisariatu Policji. Mowa tu o adresie ul. Gospodarcza 1A na Tatarach. W poniedziałek na placu budowy zebrali się tam przedstawiciele policji, rządu i samorządu, by symbolicznie wbić łopatę.

Obecnie VI komisariat Policji mieści się w budynku mieszkalnym (ul. Gospodarcza 2). – Warunki lokalowe są bardzo trudne, jest bardzo ciasno i trudno mówić o jakimkolwiek komforcie pracy samych funkcjonariuszy, ale także samych interesantów. Obecna siedziba komisariatu nie spełnia obowiązujących wymogów dotyczących standardów technicznych, funkcjonalnych i użytkowych, jakie powinny być zachowane w obiektach służbowych Policji – mówiła nadkom. Renata Laszczka-Rusek z lubelskiej policji.

Nowa siedziba ma być przestronna i spełniać wymogi techniczne, funkcjonalne i użytkowe. Obiekt będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych. W projekcie budynku zostały uwzględnione również miejsca garażowe dla samochodów służbowych oraz parking.

Kolejnym nowym komisariatem w Lublinie będzie „Jedynka”, obecnie znajdująca się w centrum miasta przy ul. Okopowej. Więcej o inwestycji przeczytać możecie tutaj: W Lublinie powstaną nowe komisariaty policji. Ich budowa zacznie się jeszcze w tym roku

Obie inwestycje wraz z wyposażeniem wyniosą blisko 33 milionów złotych. Do obu mundurowi mają się wprowadzić do końca 2021 r.

Rozpoczęcie budowy VI komisariatu Policji w Lublinie | fot. Policja


Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.