W Lublinie powstaną nowe komisariaty policji. Ich budowa zacznie się jeszcze w tym roku

Komisariat III Policji w Lublinie | fot. Dominik Wąsik
Komisariat III Policji w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Jeszcze w tym roku ma zacząć się budowa dwóch komisariatów policji w Lublinie. Jeden powstanie przy al. Unii Lubelskiej, a drugi na Tatarach przy ul. Gospodarczej.

Pierwszy z komisariatów stanie na 0,6-hektarowej działce przy al. Unii Lubelskiej 23. Chodzi o teren między Targiem pod Zamkiem a budynkiem starej słodowni. Budynek ma należeć do funkcjonariuszy, którzy obecnie pracują w I komisariacie przy ul. Okopowej, gdzie wynajmują pomieszczenia od prokuratury.

Działka przy al. Unii Lubelskiej trafiła w ręce policji prawie dwa lata temu, w maju 2015 roku. Wtedy miasto postanowiło w darowiźnie przekazać teren na inwestycje policji.

Drugi komisariat ma powstać w jednej z najniebezpieczniejszych dzielnic – na Tatarach przy ul. Gospodarczej 1b. Mowa to o działce – 0,6 h – między WORDem a dworcem północnym. Tam zostaną przeniesieni funkcjonariusze z „szóstki”, którzy aktualnie urzędują przy ul. Gospodarczej 2.

– W ramach współpracy z policją przekazaliśmy na opracowanie dokumentacji dla obu budynków prawie 1 milion złotych – informuje Joanna Bobowska z lubelskiego ratusza.

W obydwu przypadkach budynki mają być dwukondygnacyjne. Ich elewacje mają być wykonane z płytek ceramicznych w kolorze srebrzysto-szarym. Wysokość budynków wyniesie po 8,9 m + antena, co da łączną wysokość 26 m. Każdy z komisariatów ma mieć duży parking i garaże.

Czas realizacji obu komisariatów to po 47 miesięcy – do 2021. Koszt budowy jednego komisariatu to kwota rzędu 15-16 mln zł.

Komisariat VI Policji w Lublinie
Komisariat VI Policji w Lublinie | fot. wizualizacja
fot. policja fot. policja

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.