Rozszczelnił się przewód kominowy, w domu wybuchł pożar. Ogień rozprzestrzenił się na poddasze budynku

Straż Pożarna - strażak
Straż Pożarna - strażak | fot. Dominik Wąsik

Pięć zastępów straży pożarnej walczyło z nocnym pożarem domu jednorodzinnego w dzielnicy Kośminek w Lublinie. Ogień z rozszczelnionego przewodu kominowego rozprzestrzenił się na poddasze budynku. Duże straty.

Pożar domu na Kośminku

Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek (23.01) przy ul. Kosmonautów w Lublinie. Około godziny 00:30 strażacy otrzymali informację, że w jednym z domów jednorodzinnych doszło do pożaru. Po dojeździe pierwszego zastępu potwierdzono pożar na poddaszu.

Z ogniem walczyło łącznie pięć zastępów straży pożarnej, w tym 18 strażaków. Akcja gaśnicza trwała ponad 2 godziny. W wyniku pożaru na szczęście domownikom nic się nie stało. Opuścili oni budynek jeszcze przed przyjazdem strażaków.

W wynik pożaru spaleniu uległo poddasze budynku mieszkalnego. Akcja gaśnicza spowodowała zalania parteru budynku i znajdujących się w nim przedmiotów. Straty – jak informują strażacy – oszacowane zostały wstępnie na kwotę 300 tysięcy złotych.

Ze wstępnych ustaleń strażaków wynika, że przyczyną pożaru było rozszczelnienie przewodu kominowego, z którego ogień przedostał się na poddasze budynku.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.