Rozpoczynamy długi sierpniowy weekend. Wzmożone kontrole policji na drogach i zbiornikach wodnych

Kontrola prędkości na al. Witosa w Lublinie
Kontrola prędkości na al. Witosa w Lublinie | fot. KWP Lublin

Korzystajmy z wakacyjnej pogody rozważnie. W tym czasie wielu nas wyruszy w trasę. Spodziewajcie się wzmożonego ruchu na drogach głównych i dojazdowych do miejsc wypoczynku. Patrole będą częściej kontrolować przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Więcej policji na drogach w weekend

Noga z gazu i jazda z przepisami oszczędzi nam zbędnych kłopotów. Policjanci będą dbać o płynność ruchu drogowego w miejscach występowania znaczących spowolnień i utrudnień w ruchu drogowym oraz pomagać w bezpiecznym dotarciu do celu.

Badanie stanu trzeźwości
Badanie Stanu trzeźwości

Stan trzeźwości i techniczny pod kontrolą

Podstawowym wykroczeniem popełnianym najczęściej przez kierowców jest prędkość. Funkcjonariusze zatrzymanego kierowcę skontrolują pod kątem trzeźwości i stanu technicznego jego pojazdu. Również badany będzie sposób przewożenia pasażerów, w tym dzieci.

Wybrane dla Ciebie

Sposób na bezpieczny weekend

Mniej pośpiechu i brawury na drodze. Jazda zgodna z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, także pieszym, że bezpieczeństwo na drogach w dużej mierze zależy od nas samych – od decyzji, które podejmujemy, mówi aspirant Kamil Karbowniczek

policja kontrola
Zdjęcie ilustracyjne

Czynniki poprawiające bezpieczeństwo na drodze

Pamiętajmy, że na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego wpływa wiele czynników m.in. respektowanie przepisów przez uczestników ruchu drogowego, sprawność pojazdu, stan psychofizyczny kierujących pojazdami, a także kultura jazdy, wzajemny szacunek i brak agresji.

To cię zainteresuje:

pościg zakończony w polu kukurydzy
Fot. KPP Chełm – pościg za pijanym kierowcą

Weekend obfity w mandaty – policja przeprowadziła szereg akcji

Złote zasady bezpieczeństwa na drodze i w podróży

Pamiętaj:

  • Przestrzegaj przepisów ruchu drogowego, w szczególności w zakresie dozwolonych limitów prędkości, stanu trzeźwości korzystania z pasów bezpieczeństwa i właściwego przewożenia dzieci w pojazdach.
  • Kierując samochodem, podczas rozmowy telefonicznej korzystaj z zestawu głośnomówiącego.
  • Dostosuj  prędkość do warunków atmosferycznych, drogowych, swoich umiejętności oraz stanu psychofizycznego.
  • Sygnalizuj swoje manewry na drodze z takim wyprzedzeniem i w taki sposób, by były widoczne dla innych uczestników ruchu.
  • Zachowaj szczególną ostrożność przed przejściami dla pieszych, przejazdami dla rowerzystów, skrzyżowaniami.
  • Obowiązkowo rób przerwy w trakcie wielogodzinnych podróży.
  • Sprawdź przed wyjazdem stan techniczny pojazdu, w tym zwłaszcza ogumienie, oświetlenie, poziom płynów eksploatacyjnych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.