Saperzy zakończyli akcję usuwania niewybuchu z czasów II wojny światowej, który znaleźli w czwartek robotnicy na placu budowy przy ul. Wrońskiej w Lublinie. Na czas pracy saperów blisko 14 tys. mieszkańców musiało opuścić swoje domy.
Niewybuch usunięty, można wracać do domów
W piątek ewakuowani zostali mieszkańcy z budynków mieszkalnych i lokali usługowych. Ewakuowano blisko 14 tysięcy osób, a przeniesienie ich w bezpieczne miejsce i usunięcie niewybuchu trwało niemal cztery godziny.
Ewakuacją objęci zostali mieszkańcy okolicznych ulic. Granicę strefy ewakuacji wyznaczyły ulice oraz rzeki: od zachodu rzeki Bystrzyca i Czerniejówka do ul. Pawiej, od południa ul. Pawia i Długa, od wschodu ul. Krańcowa, Witosa i ul. Krzemionki oraz Przyjaźni do rzeki Bystrzycy.
Od godziny 14 ruch na terenie objętym ewakuacją został przywrócony, a mieszkańcy mogą wrócić do swoich domów. Niewybuch został podjęty przez saperów i jest teraz transportowany na poligon w Nowej Dębie.
Bezpłatne autobusy
Z punktów tymczasowego pobytu (stadion Arena Lublin, sala gimnastyczna VI LO, DPS Kalina i Betania) mieszkańcom powrót zapewnia bezpłatna komunikacja miejska oraz specjalne autobusy MPK, samochody Straży Miejskiej i pojazdy medyczne.
Mieszkańcy zostaną odwiezieni do wyznaczonych punktów zbiórki w pobliżu swoich domów (parking przy Hali im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich, przystanek autobusowy przy dawnym sklepie Domix na ul. Łęczyńskiej oraz przystanek komunikacji miejskiej obok targu przy ul. Krańcowej).
Dodaj swój komentarz