W południe saperzy przystąpią do usunięcia z placu budowy pocisku o masie blisko ćwierć tony. Mamy zdjęcia z miejsca

Pocisk znaleziony na budowie przy ul. Wrońskiej w Lublinie
Pocisk znaleziony na budowie przy ul. Wrońskiej w Lublinie | fot. Dominik Wąsik, Zbigniew Jurkowski

W piątek w samo południe saperzy z Patrolu Saperskiego nr 34 z 1 Batalionu Drogowo-Mostowego z Dęblina przystąpią do usunięcia z placu budowy przy ul. Wrońskiej pocisku z czasów II wojny światowej.

Pocisk o masie blisko ćwierć tony

Przypomnijmy, że na niecodzienne znalezisko natrafili w czwartek (10.08) pracownicy realizujący roboty ziemne na placu budowy apartamentowca przy ul. Wrońskiej w Lublinie. W czasie prac znaleziony został pocisk o masie 250 kilogramów. Saperzy potwierdzają, że pocisk pochodzi z czasów II wojny światowej.

Więcej: Niewybuch ważący kilkaset kilogramów na placu budowy apartamentowca w Lublinie

Warto przypomnieć, że przy ul. Wrońskiej dawniej działała fabryka samolotów.

W piątek (11.08) o godz. 7:00 rozpoczęła się ewakuacja około 14 tys. mieszkańców z obszaru objętego ewakuacją. W akcji biorą udział funkcjonariusze straży miejskiej, policji i straży pożarnej oraz pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. W działania zaangażowano również żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Ewakuacja musi zakończyć się do godz. 11:00.

Więcej: Ewakuacja z powodu niewybuchu przy ul. Wrońskiej. Mieszkańcy muszą opuścić swoje mieszkania do godziny 11:00

Z przekazanych informacji wynika, że saperzy przystąpią do podjęcia niewybuchu w samo południe. Ich działania mają potrwać do godz. 13:30-14:00. Ćwierćtonowy pocisk następnie zostanie przewieziony przez patrol saperski do Nowej Dęby, gdzie na poligonie zostanie zneutralizowany (wysadzony).

Zdjęcia znalezionego pocisku

Pocisk na budowie przy ul. Wrońskiej
Pocisk na budowie przy ul. Wrońskiej | fot. Zbigniew Jurkowski
Pocisk na budowie przy ul. Wrońskiej
Pocisk na budowie przy ul. Wrońskiej | fot. Zbigniew Jurkowski
Pocisk na budowie przy ul. Wrońskiej
Pocisk na budowie przy ul. Wrońskiej | fot. Zbigniew Jurkowski

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.