Niewybuch ważący kilkaset kilogramów na placu budowy apartamentowca w Lublinie. Na miejsce jedzie patrol saperski

Patrol saperski - niewybuch
Patrol saperski - niewybuch | fot. KPP Tomaszów Lubelski

W czwartkowy poranek policjanci z Lublina otrzymali zawiadomienie dotyczące niebezpiecznego znaleziska na jednym z placów budowy na terenie miasta. Podczas prac ziemnych znaleziono tam niewybuch, prawdopodobnie z czasów II wojny światowej.

Niewybuch na placu budowy w Lublinie

Pracownicy wykonujący roboty ziemne na terenie budowy apartamentowca przy ul. Wrońskiej natrafili na niebezpieczny przedmiot, którym okazał się być niewybuch, prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Jako pierwsza na plac budowy dojechała policja, która po wstępnych oględzinach znaleziska zawiadomiła patrol saperski.

Czas oczekiwania na patrol saperski wydłużył się ze względu na odnalezienie niewybuchów, na które natrafiono podczas prac ziemnych na stacji kolejowej w Bełżcu. Patrol saperski tam zabezpieczył bombę lotniczą (ważącą około 50 kg), cztery pociski artyleryjskie, granat ręczny i dwa czerepy pocisku artyleryjskiego z czasów II wojny światowej.

Dopiero po dojeździe saperów na miejsce i ocenieniu znaleziska zapadną kolejne decyzje. Niewykluczone, że na czas usunięcia niewybuchu zostanie przeprowadzona ewakuacja pobliskich mieszkańców. Szczegóły wkrótce.

Aktualizacja: Niewybuch przy ul. Wrońskiej w Lublinie. Konieczna ewakuacja blisko 14 tys. mieszkańców

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.