Weekend obfity w mandaty. Policjanci prowadzili działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drodzę

Stop Drift Lublin
Stop DRIFT | fot. KMP Lublin

Agresja i brawura na drodze. Policja mówi stop. Mieszkańcy biją brawo. Tak w skrócie można opisać kolejną akcję „Stop-Drift”. Mundurowi w trakcie patrolu ujawnili 75 wykroczeń. Większość skończyła się mandatem karnym. Szczegóły w tekście.

zatrzymanie BMW do kontroli
Stop DRIFT | fot. KMP Lublin

Weekend pełen mandatów i wykroczeń

Funkcjonariusze KMP Lublin po raz kolejny niezapowiedzianie przeprowadzili na terenie Lublina akcje „Stop Drift”. Działania policji wymierzone są głównie w kierowców przejawiających agresywny i brawurowy styl jazdy. Do kontroli poddawane są pojazdy, których modyfikacje mogą budzić sprzeczność wobec przyjętych przepisów ruchu drogowego. Szczególnie istotnym elementem działań było eliminowanie z ruchu drogowego pojazdów, które naruszały normy emisji hałasu.

To cię zainteresuje:

Emisja Hałasu Stop Drift
Stop DRIFT | fot. KMP Lublin

Mandaty rozdane, dowody rejestracyjne zatrzymane

Kontroli w ramach akcji poddano kilkadziesiąt pojazdów. Ujawniono w międzyczasie 75 wykroczeń, które przełożyły się na 57 mandatów dla właścicieli pojazdów. Jako najczęstszy powód zatrzymania wskazywano nadmierną prędkość.

Stop Drift zatrzymanie
Stop DRIFT | fot. KMP Lublin

Analiza stanu technicznego sprawdzanych pojazdów i kontrola emisji hałasu w 16 przypadkach zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.

Interesujące wiadomości:

Kontrola motocykla Stop Drifr
Stop DRIFT | fot. KMP Lublin

Akcje „Stop – Drift” będą regularnie powtarzane. Zdarzało się, że auta były odbierane ich właścicielom i odholowywane.

Zatrzymanie do kontroli Stop Drift
Stop DRIFT | fot. KMP Lublin
akcja stop Drift
Stop DRIFT | fot. KMP Lublin

Co sądzicie o takich działaniach mundurowych. Są słuszne i potrzebne? Dajcie znać anonimowo w komentarzach o swoich wrażeniach, spostrzeżeniach w tym temacie.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Nie mają co robić. Niech sie za łąpanie bandytów i złodziei wezmą. Czepianie sie to domena polskiej policji i potem dziwią się że ich ludzie nie nawidzą. A konfidentom jak cos nie pasuje to niech sobie okna dzwiekosczelne kupią.