Rozpoczyna się remont ulicy Wapiennej. Drogowcy położą nowy asfalt

Ulica Wapienna przejdzie remont
Ulica Wapienna przejdzie remont | fot. geoportal.lublin.eu

Roboty zaczęły się w poniedziałek i potrwają około pięciu tygodni. Ruch zostanie utrzymany, ale kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

Rusza remont ul. Wapiennej

Dziś (24.06) rozpoczyna się remont ul. Wapiennej w Lublinie. Prace będą prowadzone na kilometrowym odcinku od posesji nr 15 do 87. Wymieniona zostanie cała nawierzchnia. Zakres prac obejmuje również wymianę istniejących krawężników na betonowe oraz wykonanie poboczy z kruszywa.

„W pierwszej kolejności wykonawca wyrówna istniejącą nawierzchnię poprzez jej frezowanie. Na tak przygotowane podłoże lokalnie ułoży warstwę z kruszywa, a następnie beton asfaltowy” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Drogowcy wyregulują też naziemne elementy infrastruktury uzbrojenia podziemnego, włazy studni kanalizacji deszczowej i sanitarnej, zawory wodociągowe, gazowe oraz studnie teletechniczne.

„Prace obejmą również regulację wysokościową wlotów ulic bocznych oraz zjazdów. Nowa jezdnia ul. Wapiennej będzie mieć szerokość 3 m, z lokalnymi poszerzeniami do 7 m” – informuje Justyna Góźdź.

Tutaj też będzie lepiej

Dodatkowo, w ramach bieżącego utrzymania dróg poprawiana jest również nawierzchnia pięciu sięgaczy tej ulicy.

„Cztery uliczki wysypano już kruszywem, zaś na ostatnim sięgaczu, tam, gdzie są płyty betonowe, zostanie położona masa bitumiczna. W tym zakresie prace będą skoordynowane z remontem ul. Wapiennej” – mówi Justyna Góźdź.

Prace remontowe realizuje Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, a ich koszt to ponad 675 tys. zł. Zakończenie robót planowane jest w lipcu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.