Rozpoczęła się przebudowa peronu przy dworcu kolejowym w Lublinie

dworzec pkp lublin stacja pociąg tory peron
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Rozpoczął się kolejny etap prac na stacji Lublin Główny. Wykonawca przebuduje peron nr 1 położony bezpośrednio przy budynku dworca. Konieczne są zmiany w organizacji ruchu na stacji.

Wykonawca rozpoczyna prace przy rozbiórce konstrukcji obok budynku dworca kolejowego w Lublinie. Zbudowany będzie wyższy peron, który ułatwi wsiadanie do pociągów. Zamontowana zostanie szeroka wiata, ławki i gabloty informacyjne.

„Peron wyposażony w nowe oświetlenie, dostosowany będzie dla potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się, m.in. przewidziano ścieżki prowadzące oraz oznaczenia w alfabecie Braille’a. Zakres robót przewiduje także wymianę toru i sieci trakcyjnej” – mówi Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK.

Zmiany w organizacji ruchu

Od wtorku 5 maja ze względu na prace i zachowanie niezbędnych zasad bezpieczeństwa, konieczna jest tymczasowa zmiana w organizacji ruchu w obrębie stacji. Pociągi zatrzymują się przy zmodernizowanych peronach nr 2 i 3, które wyposażone są w ławki, gabloty informacyjne oraz windy.

Dojście do peronu nr 2 i 3 jest możliwe tymczasowym przejściem od ulicy Gazowej, a także przejściem podziemnym od strony skweru im. G. Chrostowskiej. Peron nr 1 oraz przejście podziemne pomiędzy peronem nr 1 i 2 zostały zamknięte.

Zakończenie wszystkich prac w Lublinie Głównym i udostępnienie pasażerom nowego peronu przy dworcu, planowane jest jeszcze w tym roku.

Prace na stacji w Lublinie Głównym są częścią projektu PKP Polskich Linii Kolejowych, który obejmuje modernizację linii kolejowej z Warszawy do Lublina. Od grudnia pasażerowie mogą też korzystać z nowego przystanku Lublin Zachodni.

W Lublinie prace prowadzone są też m.in. na wiaduktach kolejowych przy ul. Janowskiej, Diamentowej i Drodze Męczenników Majdanka. Przebudowywany jest most nad rzeką Bystrzycą i Czerniejówką, montowane są nowe betonowe konstrukcje oraz układane tory i rozjazdy.

Schemat kolejny etap prac STACJA LUBLIN GŁÓWNY

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.