Rowery miejskie wrócą na ulice Lublina w czerwcu. Radni zgodzili się dołożyć brakującą kwotę

rower miejski w lublinie spotted

Miejscy radni zgodzili się dołożyć brakującą kwotę potrzebną do uruchomienia Lubelskiego Roweru Miejskiego. Z jednośladów na nowych zasadach skorzystamy w czerwcu. Co się zmieni?

Gdzie są rowery Lubelski Rower Miejski?

Na czwartkowej sesji radni zgodzili się propozycję przedstawioną przez prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka o zmianach w budżecie i zwiększeniu kwoty na uruchomienie systemu Lubelskiego Roweru Miejskiego. W tym roku miasto dołoży 700 tys. zł, a w przyszłym 1,3 mln zł.

Przypomnijmy, że najtańsza (i jedyna) oferta w przetargu została złożona przez warszawską spółkę Nextbike Polska, która wyceniła swoją ofertę na 7,5 mln zł, a budżet miasta na to zadanie wynosił 5,5 mln zł. Czytaj więcej >>> Miasto szuka brakujących 2 mln złotych, by uruchomić Lubelski Rower Miejski

Zmiana w budżecie pozwoli teraz na wybranie oferty Nextbike Polska i podpisanie z tą firmą umowy. Ze względu na opóźnienia rowery miejskie pojawią się na ulicach Lublina dopiero w połowie czerwca, o czym informowaliśmy w ostatnim materiale [TUTAJ].

Zmiany w systemie Lubelskiego Roweru Miejskiego

Główną zmianą, którą odczują dotychczasowi użytkownicy Lubelskiego Roweru Miejskiego jest koniec darmowej jazdy przez pierwsze 20 minut. Od tego sezonu koszt wypożyczenia będzie naliczany już od pierwszej minuty i wynosi 1 zł za 30 minut jazdy. Kolejne 30 min będzie kosztowało 50 gr. Kolejna każda godzina wyniesie 1 zł.

WAŻNE! Posiadacze Lubelskiej Karty Miejskiej zapłacą o połowę mniej. Koszt pierwszych 30 minut będzie kosztować 50 gr, kolejne 30 minut wyniesie 25 gr, a każda kolejna godzina to stawka 50 gr. Stali użytkownicy sytemu będą mogli kupić jeden z dostępnych abonamentów od 25 do 175 godzin jazdy, naliczanych w trybie minutowym w cenie od 10 do 125 zł.

Rowery przejdą lifting osprzętu i już nie będą musiały być wyposażone w elektrozamki, a ich pozostawienie będzie możliwe również w tzw. stacjach pasywnych. Przy pozostawianiu roweru, użytkownikowi przybędzie jeszcze jedna opcja – „tryb parking”. Użytkownik będzie mógł pozostawić rower poza stacją, którym następnie, po czasie nie dłuższym niż jedna godzina, zamierza kontynuować jazdę.

Lubelski Rower Miejski przejdzie niemal całkowicie na obsługę mobilną. Terminal, choć pozostanie w 20 lokalizacjach, nie będzie już konieczny do rozpoczęcia jazdy rowerem i zakończenia wypożyczenia. Wystarczy aplikacja bądź karta (płatnicza) powiązana z kontem klienta. Samych rowerów będzie mniej, bo 700, w tym 12 dziecięcych. Ilość stacji zwiększy się do 127

Rowerami miejskimi będziemy mogli jeździć przez cały rok. Na sezon zimowy na ulicach zostanie 210 jednośladów.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.