Radni zdecydują o tegorocznym sezonie Lubelskiego Roweru Miejskiego

Prezydent Lublina, Krzysztof Żuk na rowerze
Prezydent Lublina, Krzysztof Żuk na rowerze | fot. Nextbike

Jeśli radni na najbliższej sesji Rady Miasta zdecydują się na dołożenie brakujących 2 mln złotych do oferty Nextbike Polska, to rowery miejskie wrócą na ulice Lublina w połowie czerwca.

Rowery miejskie w rękach radnych

W czwartek, 29 kwietnia odbędzie się sesja Rady Miasta Lublin. Jednym z punktów obrad będzie projekt uchwały dotyczący zwiększenia środków w budżecie miasta na uruchomienie Lubelskiego Roweru Miejskiego.

Przypomnijmy, że najtańsza (i jedyna) oferta w przetargu została złożona przez warszawską spółkę Nextbike Polska, która wyceniła swoją ofertę na 7,5 mln zł, a budżet miasta na to zadanie wynosił 5,5 mln zł. Czytaj więcej >>> Miasto szuka brakujących 2 mln złotych, by uruchomić Lubelski Rower Miejski

„System roweru miejskiego będzie mógł wystartować nie wcześniej niż między 1 a 15 czerwca 2021 r., pod warunkiem, że Radni Rady Miasta Lublin wyrażą zgodę na zwiększenie dostępnych w budżecie Miasta środków na ten cel, co umożliwi podjęcie kroków zmierzających do rozstrzygnięcia przetargu” – mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina.

Rowery już nie będą musiały być wyposażone w elektrozamki, a ich pozostawienie będzie możliwe również w tzw. stacjach pasywnych. Przy pozostawianiu roweru, użytkownikowi przybędzie jeszcze jedna opcja – „tryb parking”. Użytkownik, nie łamiąc przepisów prawa, będzie mógł pozostawić rower poza stacją, którym następnie, po czasie nie dłuższym niż jedna godzina, zamierza kontynuować jazdę.

Lubelski Rower Miejski przejdzie niemal całkowicie na obsługę mobilną. Terminal, choć pozostanie w 20 lokalizacjach, nie będzie już konieczny do rozpoczęcia jazdy rowerem i zakończenia wypożyczenia. Wystarczy aplikacja bądź karta (płatnicza) powiązana z kontem klienta.

„Nowy system będzie nastawiony przede wszystkim na stałych użytkowników i z myślą o nich przygotowana została specjalna oferta – abonamenty. W zależności od taryfy dostępnych będzie od 25 do 175 godzin jazdy, naliczanych w trybie minutowym, wliczonych w cenę pakietu” – wyjaśnia Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

„Bonus będzie także czekał na posiadaczy Lubelskiej Karty Miejskiej, dla których każda stawka, także abonamentu, będzie obniżona o połowę. Pozostali użytkownicy nie będą mogli skorzystać z opcji darmowego czasu wypożyczenia ani naliczania minutowego” – dodaje Góźdź.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.