Miasto szuka brakujących 2 mln złotych, by uruchomić Lubelski Rower Miejski

Stacja Lubelskiego Roweru Miejskiego przy pl. Wolności w Lublinie | fot. Dominik Wąsik
Stacja Lubelskiego Roweru Miejskiego przy pl. Wolności w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Nagły zwrot akcji w sprawie Lubelskiego Roweru Miejskiego. Urzędnicy szukają brakujących 2 mln złotych do jedynej oferty złożonej w przetargu na operatora miejskich rowerów w Lublinie.

Miejskie rowery jednak wyjadą na ulice Lublina?

Przypomnijmy, że w przetargu na operatora miejskich rowerów w Lublinie złożona została jedna oferta. Firma Nextbike Polska chce zająć się obsługą Lubelskiego Roweru Miejskiego za kwotę 7,5 mln złotych. Niestety, oferta przekracza założony budżet (5,5 mln zł) o ponad 2 mln złotych.

ZOBACZ TAKŻE:
Lublin mógłby sam obsługiwać LRM, ale nie ma systemu, za który zapłacił 5,1 mln zł

Dziś lubelski ratusz poinformował, że „z uwagi, że oferta złożona w postępowaniu na wybór operatora LRM przewyższa kwotę, jaką miasto zarezerwowało na ten cel, podjęliśmy działania w zakresie zwiększenia środków w budżecie miasta na to zadanie”.

„Czynności te w dalszej kolejności umożliwią, ewentualne rozstrzygniecie trwającego postępowania. Projekt uchwały w tym zakresie będzie poddany pod obrady na najbliższej sesji Rady Miasta” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Oznacza to, że na najbliższej sesji miasta, radni zdecydują o dołożeniu do oferty Nextbike Polska ponad 2 mln złotych. – „Zaznaczamy jednak, że postępowanie na LRM cały czas trwa i nie zapadła jeszcze decyzja o jego rozstrzygnięciu” – podkreśla Justyna Góźdź.

ZOBACZ TAKŻE:
Jedyna oferta na obsługę Lubelskiego Roweru Miejskiego przekracza budżet

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.