Ważny temat? Prześlij newsa!

Rodzice mogą wysyłać dzieci do szkoły. Pozwala na to rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki

Spotted Lublin

Najnowsze rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki pozwala na to, by rodzice, którzy nie mają warunków do zdalnej edukacji, wysłali swoje dzieci do szkoły. Przypomnijmy, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka z dnia 5 listopada, od poniedziałku 9 listopada na zdalnym nauczaniu przebywają wszyscy uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych – łącznie ponad […]

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Najnowsze rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki pozwala na to, by rodzice, którzy nie mają warunków do zdalnej edukacji, wysłali swoje dzieci do szkoły.

Przypomnijmy, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka z dnia 5 listopada, od poniedziałku 9 listopada na zdalnym nauczaniu przebywają wszyscy uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych – łącznie ponad 4,5 mln uczniów. Zdalna nauka ma obowiązywać co najmniej do 29 listopada.

Wiadomość o powrocie do nauki zdalnej zbulwersowała wielu rodziców, którzy nie zgadzali się z decyzją ministra edukacji i nauki. Bardziej dociekliwi zaczęli studiować treść rozporządzenia i szybko okazało się, że jest sposób na ominięcie zakazu i wysłaniem dzieci do szkoły na zajęcia stacjonarne z nauczycielami.

„W przypadku szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych, o których mowa w § 1a ust. 1, w odniesieniu do uczniów, którzy z uwagi na rodzaj niepełnosprawności lub brak możliwości realizowania zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, o których mowa w ust. 3a, nie mogą realizować tych zajęć w miejscu zamieszkania, dyrektor szkoły ma obowiązek zorganizować nauczanie stacjonarne lub zdalne w szkole (z wykorzystaniem komputerów i niezbędnego sprzętu znajdującego się w szkole)” – czytamy w rozporządzeniu.

Jak to wygląda w praktyce? Wystarczy, że rodzic na kartce papieru napisze podanie do dyrektora szkoły z krótkim uzasadnieniem np. brak komputera, internetu, opieki, konieczność pracy poza domem, choroba rodzica, opiekuna. Wówczas dyrektor ma obowiązek zorganizować dziecku naukę w szkole.

Przypomnijmy, że od 9 listopada przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy rodzicom, którzy będą musieli zaopiekować się dzieckiem w związku z zawieszeniem zajęć w szkołach. Źródło: Dodatkowy zasiłek opiekuńczy od 9 listopada – zasady. To musisz wiedzieć!

Dodaj opinię

Powiadomienia
Powiadom o

Dodając opinię akceptujesz regulamin. Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa Spotted Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

0 opinii
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Od 2016 roku piszemy o życiu mieszkańców Lublina. Jesteśmy zawsze z nimi: informujemy, interweniujemy, pomagamy. Każdego dnia dostarczamy czytelnikom informacje z naszego miasta i regionu. Wielokrotnie zdobyte przez nas newsy trafiły do ogólnopolskiej prasy, telewizji, radia i Internetu. Jesteśmy jednym z największych portali w Lublinie, który według wyników oglądalności Google Analytics, w marcu 2022 r. odwiedziło ponad 1,7 mln UU.

Pozostałe teksty autora

Najnowsze teksty

facebook instagram pinterest twitter youtube linkedin tiktok twitch search menu close arrow-left-short arrow-right-short arrow-right-long arrow-left-long arrow-down check check