Ratusz rezygnuje z ustawienia fotoradaru na ul. Nadbystrzyckiej

nadbystrzycka pasy wizualno akustyczne
Pasy akustyczne na ul. Nadbystrzyckiej | fot. UM Lublin

Urząd Miasta Lublin rezygnuje z pomysłu ustawienia stacjonarnego fotoradaru na ul. Nadbystrzyckiej, który miał w tym miejscu stanąć jeszcze w tym roku.

Przypomnijmy, że w czerwcu ratusz zapowiedział zakup stacjonarnego fotoradaru, który miał stanąć na prostym odcinku ul. Nadbystrzyskiej pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Brzeskiej i ul. Jana Pawła II. Koszty zakupu urządzenia miała pokryć gmina Lublin, a pieniądze z mandatów trafiłby do budżetu państwa.

Urząd Miasta Lublin złożył w Wojewódzkim Inspektoracie Transportu Drogowego wniosek o ustawienie fotoradaru na ul. Nadbystrzyckiej. Do wniosku został dołączony wykaz od Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie dotyczący zdarzeń drogowych w tym rejonie.

Czytaj więcej: W Lublinie stanie pierwszy stacjonarny fotoradar. Wiemy, gdzie się pojawi

W międzyczasie, a dokładnie pod koniec wakacji na ul. Nadbystrzyckiej wykonano pasy akustyczne, których głównym zadaniem jest informowanie kierowców, że zbliżają się do zdradliwego fragmentu jezdni. Dodatkowo na tej ulicy wprowadzono ograniczenie prędkości do 40 km/h. 

Czytaj więcej: Ograniczenie prędkości i pasy akustyczne na ul. Nadbystrzyckiej. Ma być bezpieczniej

Nie będzie fotoradaru

Od momentu wprowadzenia pasów wizualno-akustycznych i ograniczenia prędkości na ul. Nadbystrzyckiej nie doszło do wypadku ani poważnej kolizji.

W związku z efektywnością dotychczasowych działań, po uzgodnieniach z policją, zamiast fotoradaru planujemy montaż tablic ledowych mierzących prędkość przejeżdżających pojazdów i informujących kierowców o konieczności zwolnienia” – zapowiada Grzegorz Jędrek z biura prasowego lubelskiego ratusza.

Radarowy wyświetlacz prędkości będzie mierzył prędkość i pokazywał na bieżąco kierowcom, jak szybko jechali i o ile przekroczyli dopuszczalną prędkość.

Czytaj także: Kierowcy boją się fotoradarów. Jadą dużo wolniej, niż pozwalają na to przepisy

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.