Ograniczenie prędkości i pasy akustyczne na ul. Nadbystrzyckiej. Ma być bezpieczniej

Pasy akustyczne na ul. Nadbystrzyckiej | fot. UM Lublin

Czerwone pasy akustyczne, ograniczenie prędkości do 40 km/h, a wkrótce także fotoradar – to zmiany, które Zarząd Dróg i Mostów wprowadza ul. Nadbystrzyckiej w Lublinie.

Miejsce to jest dobrze znane kierowcom oraz służbom ratunkowym. Chodzi o ul. Nadbystrzycką, która z prostej drogi, za skrzyżowaniem z ul. Romantyczną przechodzi w łuk, który prowadzi do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II i Krochmalną.

Co roku dochodzi tu do dużej ilości wypadków, które często kończą się śmiercią kierowcy lub pasażerów. Aby zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników ruchu, ZDiM zdecydował o wprowadzeniu kilku zmian w organizacji ruchu.

Pasy akustyczne

Na ul. Nadbystrzyckiej w ostatnich dniach zostały wykonane pasy akustyczne w okolicy skrzyżowania Magdaleny Brzeskiej i Wapiennej oraz przed przejściami dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Romantyczną i Wapienną.

Głównym zadaniem pasów akustycznych jest informowanie kierowców, że zbliżają się do zdradliwego fragmentu jezdni. Przejeżdżając przez pasy akustyczne, wytwarzają się wibracje. To sygnał dla kierowcy, aby zwolnił.

Ograniczenie prędkości

Drogowcy w okolicy skrzyżowania Magdaleny Brzeskiej, Wapiennej i Romantycznej wprowadzili ograniczenie prędkości do 40 km/h. Informują o nim znaki pionowe, ustawione po obu stronach jezdni.

Dzięki temu pojazdy jadące od ul. Romantycznej będą miały ułatwione zadanie włączania się do ruchu. Dodatkowo na w/w odcinku zamontowane zostały też dodatkowe tablice odblaskowe ze znakami ostrzegawczymi A30 – uwaga wypadki.

Piesi na chodnikach

Do końca sierpnia zostaną też wykonane barierki i słupki z łańcuchami zabezpieczające chodnik na odcinku od ul. Wapiennej do Wigilijnej (jadąc w kierunku ul. Zana) o łącznej długości ok. 230 m.

Fotoradar batem na piratów drogowych

Urzędnicy starają się o instalację pierwszego w naszym mieście stacjonarnego fotoradaru na odcinku ul. Nadbystrzyskiej, pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Brzeskiej i ul. Jana Pawła II.

Urząd Miasta Lublin złożył w WITD wniosek o ustawienie fotoradaru na ul. Nadbystrzyckiej. Obecnie oczekujemy na decyzję Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego” – informuje Grzegorz Jędrek z biura prasowego lubelskiego ratusza.

Koszty związane z wprowadzeniem fotoradaru pokryje Gmina Lublin. Pieniądze z mandatów trafiają do budżetu państwa. Czytaj więcej: W Lublinie stanie pierwszy stacjonarny fotoradar. Wiemy, gdzie się pojawi

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.