W Lublinie stanie pierwszy stacjonarny fotoradar. Wiemy, gdzie się pojawi

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Po wakacjach na terenie Lublina ma stanąć pierwszy stacjonarny fotoradar w naszym mieście. Ma być to bat na kierowców, którzy na niebezpiecznym odcinku drogi przekraczają prędkość.

Fotoradar pojawi się w miejscu, w którym często dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Mowa tu o prostym odcinku ul. Nadbystrzyskiej pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Brzeskiej i ul. Jana Pawła II.

Stacjonarny fotoradar ma być pierwszym takim urządzeniem w naszym mieście. Wcześniej w mobilny fotoradar była wyposażona straż miejska, lecz w 2015 roku zakończyła ona używać tego urządzenia, bo zmieniły się przepisy.

Aktualnie Urząd Miasta Lublin prowadzi rozmowy z Inspekcją Transportu Drogowego, która po zakupie urządzenia miałaby zająć się jego obsługą. Ratusz miałby ponieść koszty zakupu i instalacji urządzenia.

Opracowywany projekt organizacji ruchu zakłada wprowadzenie na tym odcinku ograniczenia prędkości do 40 km/h. Działania wynikają z interwencji mieszkańców” – mówi Karol Kieliszek z biura prasowego lubelskiego ratusza.

Fotoradar miałby zostać zamontowany po wakacjach.7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Nie wiem kto decyduje o ograniczeniach prędkości, ale chyba ktoś bardzo „mądry”. Np. na Al.Tysiąclecia, Solidarności na całej długości przez miasto obowiązuje 70 km/h, a na wylocie z Lublina w kierunku Warszawy gdzie brak skrzyżowań i są 5-cio metrowe ekrany musimy zwolnić do 60 km/h. Panie Kieliszek z UM wyjaśnisz dlaczego???

  2. A może by tak w całej Polsce ograniczyć prędkość na wszystkich drogach do 25km/h? Od granicy do granicy. A za przekroczenie prędkości o 1km/h mandaty po 5000zl wtedy dopiero było by bezpiecznie

  3. Po co auta mają jechać szybciej od pieszego. Od razu wprowadzić trzeba ograniczenie do 10 km/h. Te 40 km/h to przesada. Wydaje mi się, że 50 km/h które obowiązuje w mieście było by odpowiednie i wystarczająco bezpieczne.

  4. Bardziej przydał by się na ul. Bohaterów Września gdzie na przejsciu zginęła mała dziewczynka. Tam średnia prędkość to 70 km.