Ptasie kupy na ławkach na placu Litewskim. Gdzie usiąść, gdy bombelki zażywają ochłody w fontannie?

Ławki na placu Litewskim w ptasich odchodach
Ławki na placu Litewskim w ptasich odchodach | fot. Dominik Wąsik

Na zabrudzone ptasimi odchodami ławki na placu Litewskim skarżą się mieszkańcy Lublina. Problem dotyczy szczególnie ławek mieszczących się w pobliżu głównej fontanny.

Ptasie odchody brudzą ławki

Mieszkańcy zwracają uwagę na problem, który wprawia ich w dyskomfort w trakcie wypoczynku na placu Litewskim. Chodzi o ptasie odchody, które nie są sprzątane z ławek. Problem dotyczy głównie ławek w pobliżu głównej fontanny. Winne są temu gołębie, kawki i gawrony, które można spotkać często w tym rejonie. Więcej: Przepełnione kosze i porozrzucane śmieci. Ptaki wybebeszają kosze w pobliżu popularnej restauracji

Firma zajmująca się utrzymaniem terenu najwidoczniej problemu nie widzi, lub nie chce zobaczyć. Co innego w przypadku chodników w bliskiej okolicy ratusza, które są co kilka dni dokładnie myte wodą pod ciśnieniem.

„Elementy małej architektury, w tym ławki na placu Litewskim objęte są stałym utrzymaniem w ramach obowiązującej umowy na konserwację terenów zieleni komunalnej. Zgodnie z zapisami umowy mała architektura powinna być myta i czyszczona na bieżąco, według potrzeb, tak by zapewnić komfort osobom wypoczywającym” – przypomina Monika Głazik z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Dalsza część tekstu pod zdjęciem

Ławki na placu Litewskim w ptasich odchodach
Ławki na placu Litewskim w ptasich odchodach | fot. Dominik Wąsik

Ratusz: „zgłosiliśmy kontrolę ich stanu”

„Na placu Litewskim łącznie z placem Krąpca w bieżącym utrzymaniu firmy znajduje się obecnie 307 ławek. W związku ze zgłoszeniem zleciliśmy wykonawcy kontrolę ich stanu, a w razie potrzeby umycie i wyczyszczenie” – informuje Monika Głazik.

„Warto zwrócić uwagę, że obecność na placu Litewskim cennego drzewostanu, również pomnikowego, sprzyja zakładaniu siedlisk przez wiele gatunków ptaków, które znajdują tu dogodne warunki do bytowania. Stąd może dochodzić do zabrudzeń w wyniku występowania tam tych zwierząt” – przekonuje Głazik.

Przypomnijmy, że dzięki naszym ostatnim interwencjom zwiększono częstotliwość wywozu odpadów z koszy na pl. Litewskim i deptaku. Czytaj więcej: Kipiące śmietniki na placu Litewskim. Ratusz zleca dodatkowe opróżnianie koszy w ciągu tygodnia

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Od kiedy to ptasie odchody,a nie ptaki swoimi odchodami brudzą ławki i nie tylko.

  2. pomysłodawca przebudowy placu litewskiego sam niech tam odpoczywa zwłaszcza w pełnym słońcu , zamiast obsadzić cały teren drzewami to zabetonowali , takie myślenie idiotów