Przyszedł pijany na rozprawę. Za obrazę sądu trafił do aresztu

sąd sędzia prawo
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Karę porządkową tygodniowego aresztu zastosował sąd wobec 35-letniego mieszkańca gminy Niemce, który swoim zachowaniem naruszył powagę wymiaru sprawiedliwości. Mężczyzna stawił się na rozprawę mając w organizmie prawie trzy promile alkoholu.

W poniedziałek świdniccy policjanci zostali wezwani na interwencję do Sądu Rejonowego Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku. Okazało się, że powodem wezwania było sprawdzenie stanu trzeźwości obecnego na sali rozpraw mężczyzny, który miał odpowiadać przed sądem jako sprawca przestępstwa.

Przeprowadzone przez mundurowych badanie wykazało, że 35-letni mieszkaniec gminu Niemce jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

W związku z naruszeniem powagi sądu, wobec mężczyzny została zastosowana kara porządkowa 7 dni pozbawienia wolności. Mężczyzna trafił za kratki.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.