Przebudowa skrzyżowania ul. Popiełuszki i Głowackiego. Już od piątku duże utrudnienia w ruchu

Rusza przebudowa skrzyżowania ulic Popiełuszki i Głowackiego
Rusza przebudowa skrzyżowania ulic Popiełuszki i Głowackiego | fot. Miasto Lublin

W piątek, 16 czerwca zacznie się przebudowa skrzyżowania ulic Popiełuszki i Głowackiego w Lublinie. Ulica na czas remontu stanie się jednokierunkowa, a komunikacja miejska pojedzie objazdami.

Lublin. Remont skrzyżowania ul. Popiełuszki i Głowackiego

W związku z przebudową skrzyżowania ul. Głowackiego i ul. Popiełuszki od piątku (16 czerwca) zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu polegająca na utrzymaniu ruchu jednokierunkowego od strony ul. Poniatowskiego w kierunku al. Sikorskiego. Na każdym etapie wykonawca zapewni dojście i dojazd do posesji.

„Roboty budowlane będą realizowane połówkami jezdni. Wdrażany od 16 czerwca projekt czasowej organizacji ruchu obejmuje realizację prac w zakresie sieci uzbrojenia terenu, roboty brukarskie i bitumiczne. Kolejny etap zakłada wykonanie warstwy ścieralnej i będzie wymagał całkowitego zamknięcia ul. Popiełuszki. O szczegółach i terminie wprowadzenia tych zmian poinformujemy oddzielnym komunikatem” – przekazała Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Ulica Popiełuszki na odcinku od ul. Junoszy do ul. Legionowej otrzyma nową nawierzchnię, przebudowane zostanie także skrzyżowanie ul. Popiełuszki z ul. Głowackiego, a odnowiona sygnalizacja świetlna włączona do Systemu Zarządzania Ruchem. Ulica zyska oświetlenie dostosowane do obecnych wymogów technicznych. Drogowcy wykonają także chodniki z kostki brukowej na fragmentach dotychczas nieremontowanych oraz wybudują kanał technologiczny.

Zmiany obejmą również infrastrukturę przystankową. Istniejący przystanek na wysokości Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty zmieni swoje miejsce i docelowo znajdzie się za skrzyżowaniem z ul. Junoszy. Na przystankach pojawią się nowe wiaty oraz punkty dynamicznej informacji pasażerskiej.

Zakończenie inwestycji nastąpi z końcem września 2023 r.

Objazdy komunikacji miejskiej

Zmiany dotyczą również funkcjonowania komunikacji miejskiej poprzez skierowanie jej na objazdy. Od 16 czerwca do odwołania wprowadzone zostaną następujące objazdy dla komunikacji miejskiej:

  • 2, 4 i 13 (w obu kierunkach): … – al. Sikorskiego – Al. Racławickie – Krakowskie Przedmieście/Lipowa – …

W czasie trwania objazdów linie 2, 4 i 13 nie będą obsługiwać przystanków:

  • Puławska 01, 02
  • Głowackiego 01, 02
  • Galeria Labirynt 02
  • KUL 01

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.