Przebudowa skrzyżowania al. Witosa z ul. Doświadczalną. Utrudnienia dla kierowców od strony Świdnika

Remont Al. Witosa
Remont Skrzyżowanie al. Witosa z Doświadczalną | fot. Miasto Lublin

Miasto buduje nowe drogi. Część połączeń komunikacyjnych, będzie gotowa już w tym roku Dodatkowo w wakacje ruszą przetargi na kolejne ważne zadania. W tegorocznym budżecie na inwestycje drogowe zaplanowano około 100 mln zł. 

II etap przebudowy skrzyżowania na Felinie – jak idą pracę?

Drogowcy pracują podczas przebudowy skrzyżowania z al. Witosa z ul. Doświadczalną. Celem prac jest poszerzenie jezdni al. Witosa i wlot ul. Doświadczalnej oraz zbudowanie dwóch zatok autobusowych chodników i drogi rowerowej na tym odcinku i szereg innych zadań technicznych.

witosa z doświadczalną przebudowa
Skrzyżowanie al. Witosa ul. Doświadczalna

Nowa sieć kanalizacji

Drogowcy przebudują, kanalizację deszczową i pozostałą część uzbrojenia technicznego. Do tej pory wykonawca przebudował już częściowo, sieć teletechniczną wraz ze studniami. Wykonał przewierty sterowane dla potrzeb przebudowy kolizji elektroenergetycznych i teletechnicznych oraz dla przebudowy sygnalizacji świetlnej.

Inne inwestycje prowadzone w mieście:

Prawo i lewoskręt — udrożni ruch w tym miejscu

W ramach prowadzonej przebudowy najważniejszą zmianą będzie powstanie dodatkowych pasów do skrętu w lewo i prawo z al. Witosa w ul. Doświadczalną, dodatkowego pasa do skrętu z ul. Doświadczalnej w al. Witosa oraz przebudowa sygnalizacji świetlnej. Zmiany zakładają również dostosowanie długości pasów do obecnego natężenia ruchu, co pozwoli na to, by kumulacja pojazdów odbywała się na właściwych pasach ruchu.

zwężenie drogi
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Rowerzyści biją brawo! – oświetlenie i ścieżka rowerowa

W końcu przewidziano budowę brakującego odcinka ścieżki rowerowej od ul. Jagiełły do ul. Vetterów wraz z przejazdem rowerowym przez skrzyżowanie, co poprawi bezpieczeństwo rowerzystów. Powstanie także oświetlenie uliczne oraz chodniki.

przystanek2
Wandaloodporna wiata przystankowa przy ul. Grygowej (Pancerniaków 04) | fot. MPK Lublin

Komunikacja miejska, wiaty, biletomaty

W ramach inwestycji drogowcy przebudują również zatoki autobusowe. Całość dopełni nowa infrastruktura do obsługi komunikacji miejskiej – wiaty przystankowe, biletomat i punkt dynamicznej informacji pasażerskiej. Wykonawcą prac jest spółka Strabag, a ich wartość to blisko 11,6 mln zł. Nowa infrastruktura ma być gotowa do końca października.

Czy to dobry pomysł, aby przed powrotem mieszkańców z wakacji do normalnego życia rozpoczynać przebudowę tak ważnego skrzyżowania? Dajcie znać anonimowo w komentarzu.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.