Kierowców w Lublinie czeka drogowy paraliż. Od poniedziałku duże utrudnienia na al. Witosa

witosa z doświadczalną przebudowa
Skrzyżowanie al. Witosa ul. Doświadczalna

Od poniedziałku wprowadzone zostaną istotne zmiany w organizacji ruchu na al. Witosa w Lublinie. Drogowcy częściowo zamkną przejazd przez skrzyżowanie z ul. Doświadczalną. Tym samym faktem staną się zapowiadane od dawna zmiany w organizacji ruchu. Korki będą nieuniknione.

Przebudowy skrzyżowania na al. Witosa

Rusza drugi etap przebudowy skrzyżowania al. Witosa z ul. Doświadczalną. Spore utrudnienia czekają kierowców już od poniedziałku (24 lipca). Drogowcy zamkną dla ruchu północną część skrzyżowania i wyłączą sygnalizację świetlną. Nieczynna będzie jezdnia al. Witosa na odcinku ok. 290 m oraz wlot ul. Doświadczalnej, aż do skrzyżowania z ul. Vetterów.

Na czas prowadzonych robót powstaną dwie przewiązki w pasie dzielącym al. Witosa – przed i za skrzyżowaniem z ul. Doświadczalną. Kierowcy będą korzystać z drugiej części jezdni al. Witosa, która na wyznaczonym odcinku stanie się drogą dwukierunkową. Za skrzyżowaniem z ul. Doświadczalną, jadąc w kierunku centrum, po prawej stronie jezdni, zostanie zlokalizowana tymczasowa zatoka autobusowa.

Dla kierowców jadących w kierunku północnego wlotu ul. Doświadczalnej i dalej w kierunku ul. Vetterów wyznaczono objazd przez ul. Moritza. Na obszarach wykonywania robót w obrębie istniejących chodników i przejść dla pieszych zostaną wyznaczone alternatywne trasy.

Utrudnienia potrwają do 24 sierpnia.

Zmiana kursowania linii autobusowych

Z uwagi na planowane zamknięcie ul. Doświadczalnej na odcinku od al. Witosa do ul. Vetterów, zmianie ulegną trasy linii nr 14, 23, 36 i N2.

Numer liniiTrasa objazdu
14* kursy do pętli Felin Uniwersytet bez obsługi strefy ekonomicznej – zmiana przystanku końcowego/początkowego: … – al. Witosa – Doświadczalna – Felin
* kursy do pętli Felin Uniwersytet z obsługą strefy ekonomicznej – trasa podstawowa (bez zmian) … – al. Witosa – Moritza – Vetterów – Rondo Przemysłowców – Vetterów – Felin Uniwersytet
23* kursy do pętli Felin Uniwersytet – skrócenie trasy do pętli Felin: … – Franczaka „Lalka” – Doświadczalna – Felin
* kursy do pętli Felin Spiessa: … – Franczaka „Lalka” – Doświadczalna – al. Witosa – Moritza – Vetterów – Braci Krausse – Felin Spiessa
36* w obu kierunkach jazdy: Felin – Doświadczalna – al. Witosa – Moritza – Vetterów – Braci Krausse – Plewińskiego – …
N2* kurs z przystanku Gęsia 02 o godzinie 4:02 wydłużony do przystanku Rondo Przemysłowców 02: … – Doświadczalna – al. Witosa – Moritza – Vetterów – Braci Krausse – Rondo Przemysłowców

Poszerzona jezdnia, nowe zatoki autobusowe, chodnik i droga rowerowa

W tym czasie drogowcy poszerzą jezdnię al. Witosa i wlot ul. Doświadczalnej, zbudują dwie zatoki autobusowe, chodniki oraz drogę rowerową. Do tego przebudują kanalizację deszczową i pozostałą część uzbrojenia technicznego.

W ramach pierwszego etapu prac wykonawca przebudował częściowo sieć teletechniczną wraz ze studniami, wykonał przewierty sterowane dla potrzeb przebudowy kolizji elektroenergetycznych i teletechnicznych oraz dla przebudowy sygnalizacji świetlnej.

W ramach prowadzonej przebudowy najważniejszą zmianą będzie powstanie dodatkowych pasów do skrętu w lewo i prawo z al. Witosa w ul. Doświadczalną, dodatkowego pasa do skrętu z ul. Doświadczalnej w al. Witosa oraz przebudowa sygnalizacji świetlnej.

Dobudowany zostanie brakujący odcinek ścieżki rowerowej od ul. Jagiełły do ul. Vetterów wraz z przejazdem rowerowym przez skrzyżowanie, co poprawi bezpieczeństwo rowerzystów.

Powstanie także oświetlenie uliczne oraz chodniki. W ramach inwestycji drogowcy przebudują również zatoki autobusowe. Całość dopełni nowa infrastruktura do obsługi komunikacji miejskiej – wiaty przystankowe, biletomat i punkt dynamicznej informacji pasażerskiej.

Koniec prac przewidziany jest na październik 2023 r.

Czy to dobry moment na takie prace? Jakie jest wasze zdanie na ten temat. Podzielcie się nim w komentarzu z innymi.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. O cie chu… złoty no to postoimy jak nie ogarnął tego sprawnie drogowcy. Ja już szukam objazdów

  2. To typowy harmonogram prac. Początek roku przetarg, ogłoszenie wykonawcy, odwołania etc. no i wrzesień/październik wykonanie. Tak więc w tym przypadku i tak jest dobrze. W końcu w wakacje mniejszy ruch

  3. Na tego typu prace nie ma odpowiedniego czasu, każdy będzie w jakiś sposób kolidował, oby termin był dotrzymany.