Prosił o pomoc seniorów i ich okradał. Policjanci zatrzymali 40-latka, który chodził po mieszkaniach

Policjanci zatrzymali 40-latka z Lublina, który okradał seniorów
Policjanci zatrzymali 40-latka z Lublina, który okradał seniorów | fot. KMP Lublin

5 zarzutów kradzieży portfeli, dokumentów, kart bankomatowych oraz pieniędzy usłyszał 40-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna odwiedzał mieszkania emerytów i prosił ich o szklankę wody lub jedzenie. Wykorzystywał chwilową nieuwagę i dokonywał kradzieży.

Oszust proszący o szklankę wody lub jedzenie zatrzymany

Do wszystkich zdarzeń doszło w czerwcu i lipcu na terenie dzielnicy LSM w Lublinie. Mężczyzna za każdym razem pukał do drzwi starszych, samotnie mieszkających osób, prosząc o szklankę wody, jedzenie lub drobne pieniądze.

O tym pisaliśmy tu: Puka do drzwi mieszkań, prosi o drobne pieniądze lub jedzenie. Po chwili znika ze skradzionymi łupami

Kiedy senior szedł do innego pomieszczenia, złodziej wykorzystywał chwilową nieuwagę i wchodził do przedpokoju. Następnie szybko przeszukiwał ubrania wiszące na wieszakach. Jego łupem padłu portfele z dokumentami, karty bankomatowe oraz pieniądz.

Wizerunek sprawcy nagrała kamera w jednym z mieszkań, co okazało się być kluczowym dowodem. Po publikacji wizerunku mężczyzny w mediach funkcjonariusze ustalili sprawcę. Okazało się, że to 40-letni mieszkaniec Lublina.

Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci z 4. komisariatu udowodnili mu łącznie 5 przestępstw. Sprawca usłyszał zarzuty w warunkach recydywy. W przeszłości był już karany za rozbój i kradzieże. W trakcie przesłuchania przyznał się do popełnienia wszystkich przestępstw i przeprosił.

40-latkowi z Lublina grozi do 7,5 roku więzienia.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.