Puka do drzwi mieszkań, prosi o drobne pieniądze lub jedzenie. Po chwili znika ze skradzionymi łupami

Policjanci zatrzymali 40-latka z Lublina, który okradał seniorów
Policjanci zatrzymali 40-latka z Lublina, który okradał seniorów | fot. KMP Lublin

Oszuści wykorzystują różne sposoby, by wzbogacić się kosztem nieostrożnych osób. Podają się za członków rodziny, pracowników administracji, instytucji państwowych, organizacji charytatywnych. Cel jeden – okraść. Najczęściej wiąże się to z wejściem do mieszkania.

Oszust wchodzi do mieszkania i prosi o pieniądze lub jedzenie

Kryminalni z Lublina poszukują sprawcy kradzieży. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna na swoim koncie ma co najmniej trzy kradzieże. Do wszystkich zdarzeń doszło w czerwcu w dzielnicy LSM. Zarejestrowany przez kamery mężczyzna za każdym razem pukał do drzwi starszych, samotnie mieszkających osób prosząc o drobne pieniądze lub jedzenie.

„Kiedy senior wszedł do innego pomieszczenia, złodziej wykorzystywał chwilową nieuwagę i wchodził do środka. Następnie szybko przeszukiwał ubrania wiszące na wieszakach. Jego łupem padłu portfele z dokumentami oraz pieniędzmi w różnych kwotach” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Wizerunek sprawcy nagrała kamera w jednym z mieszkań. Jeżeli ktoś go rozpoznaje, proszony jest o kontakt z 4. komisariatem Policji w Lublinie przy ul. Zana 45 pod nr telefonu 47 811 48 00  lub z najbliższą jednostką Policji pod nr 112. Policjanci zapewniają anonimowość.

Aktualizacja: Prosił o pomoc seniorów i ich okradał. Policjanci zatrzymali 40-latka, który chodził po mieszkaniach

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.