Pożar transformatora w Lublinie. Bez prądu było ponad 1 300 odbiorców

straż pożarna lublin
Zdjęcie ilustracyjne | fot. KW PSP w Lublinie

Kilka minut pod godz. 18 wybuchł pożar transformatora przy ul. Nałkowskich w Lublinie. Choć strażacy szybko ugasili płonący transformator, to część Lublina pozostała bez prądu.

Transformator przy ul. Nałkowskich zapalił się około godz. 18.10. Zdarzenie wyglądało groźnie, ponieważ okolica została mocno zadymiona. Mimo szybkiej akcji gaśniczej nie udało się uniknąć przerwy w dostawach prądu.

Z powodu pożaru transformatora przez ponad dwie godziny w rejonie ul. Diamentowej, ul. Wrotkowskiej, Lubelli czy dworca PKP nie było prądu.

Sytuacja została już opanowana. Prąd wrócił już do wszystkich odbiorców. W chwili awarii nie było go u ponad 1300 odbiorców – mówi Karolina Szewczyk-Dąbek, rzecznik PGE Dystrybucja w Lublinie.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.