Pożar mieszkania w przy ul. Skierki w Lublinie. Właściciel lokalu zatrzymany

pożar zapałka
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Do pożaru mieszkania doszło w bloku przy ul. Skierki na lubelskim LSM. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie. Właściciel lokalu został zatrzymany.

 

Do zdarzenia doszło w niedzielę tuż przed godz. 13. Policjanci dostali zgłoszenie o niepokojących krzykach dochodzących z lokalu na parterze jednego z bloków przy ul. Skierki w Lublinie. Na miejsce został wysłany patrol policyjny.

 

Gdy policjanci weszli na klatkę schodową bloku zauważyli duże zadymienie. Na miejsce wezwano dodatkowe posiłki w postaci straży pożarnej, pogotowia ratunkowego i mundurowych.

 

Strażakom szybko udało się opanować ogień. Jak nam przekazano w środku nikogo nie było. W bloku ewakuowano 40 osób z 31 mieszkań. Osiem osób w związku z podtruciem tlenkiem węgla zostało przewiezionych do szpitala, z czego pięć jeszcze tego samego dnia opuściło placówkę.

 

Po zakończeniu akcji gaśniczej i oddymieniu klatki schodowej, pozostali mieszkańcy mogli wrócić do swoich mieszkań. Z przekazanych nam informacji wynika, że mieszkanie, w którym doszło do pożaru nie nadaje się już do zamieszkania. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie.

 

– Zatrzymaliśmy 52-letniego właściciela lokalu. W chwili zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że w wydychanym powietrzu ma 0,7 promila alkoholu – informuje Kamil Karbowniczek z KWP w Lublinie. Dziś zostanie przesłuchany.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.