Potrącił funkcjonariusza ITD i uciekł z miejsca. Kierowca Taxify sam zgłosił się do WITD

kierowca taxify lublin potrącenie
Zdjęcie nadesłane

Kierowca mitsubishi, który potrącił funkcjonariusza Inspekcji Transportu Drogowego, sam zgłosił się do siedziby WITD. Mężczyzna trafił w ręce policjantów.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło dziś po godz. 12 na jednej ze stacji paliw przy ul. Zemborzyckiej w Lublinie. Podczas kontroli ITD kierowca mitsubishi wykonujący przewóz osób w oparciu o aplikację Taxify odmówił okazania dokumentów.

Funkcjonariusze wezwali policję. Jednak kierowca nie chciał czekać i odjechał. Podczas próby zatrzymania kierowcy przez funkcjonariuszy ITD, jeden z nich został potrącony. Fukcjonariusz trafił do szpitala na badania.

Policjanci i Inspekcja Transportu Drogowego ruszyli z obławą na kierowcę mitsubishi. Długo jednak nie trzeba było czekać, bo poszukiwany kierowca Taxify sam zgłosił się do siedziby WITD.

W nawiązaniu do wcześniejszych informacji o kontroli kierowcy wykorzystującego platformę Taxify, w trakcie której doszło do potrącenia funkcjonariusza Inspekcji Transportu Drogowego i ucieczki z miejsca kontroli informuję, iż kierujący około godziny 14:00 zgłosił się do siedziby Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie.” – informuje Paweł Gruszka, naczelnik wydziału inspekcji WITD.

Funkcjonariusze wezwali na miejsce patrol policji, który zatrzymał kierowcę mitsubishi. Jeśli usłyszy zarzuty, będzie odpowiadał za czynną napaść na funkcjonariuszy oraz ucieczkę z miejsca. Dodatkowo musi liczyć się z karą za m.in. przewóz bez wymaganej licencji czy innych wymaganych dokumentów.

W wyniku trwających od czwartku kontroli funkcjonariusze ITD zatrzymali dwóch kierowców Taxify, którzy również nie spełniali wymagań do przewozu osób. Grozi im za to do 15 tys. zł kary.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. To zbyt mała kara za usiłowanie potrącenia funkcjonariusza na służbie. Takich przewozów jest pełno w każdym mieście Warszawie, Gdańsku Krakowie Rzeszowie Lublinie itp wyłapać ta stronkę bo mogą wyrządzić krzywdę pasażerom.

  2. > To zbyt mała kara za usiłowanie potrącenia funkcjonariusza na służbie. Takich przewozów jest pełno w każdym mieście Warszawie, Gdańsku Krakowie Rzeszowie Lublinie itp wyłapać ta stronkę bo mogą wyrządzić krzywdę pasażerom.

    Huehue Pan Złotówa się wypowiedział xD