Pośrednik nieruchomości – zawód, który da Ci dobre pieniądze i dużo satysfakcji

shutterstock 265514621a e1516968667712
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Zastanawiasz się nad wyborem swojej zawodowej ścieżki, a może chcesz się przebranżowić? Zostań pośrednikiem nieruchomości. Pracuj w świetnych warunkach, kontaktuj się z ludźmi i godnie zarabiaj. Sprawdź, na czym polega ta praca.

Rynek nieruchomości rozwija się bardzo dynamicznie. Nieustannie buduje się, sprzedaje i wynajmuje nowe obiekty, a osoby zainteresowane sprzedażą lub zakupem nieruchomości poszukują rzetelnych partnerów, którzy ułatwią im finalizację tych transakcji.

Kto może zrobić karierę w nieruchomościach?

W świecie nieruchomości odnajdzie się przede wszystkim osoba zainteresowana tematyką i gotowa do zgłębiania wiedzy w tym zakresie. Praca w pośrednictwie nieruchomości jest polecana osobom ambitnym, nastawionym na osiąganie celów i lubiącym kontakt z ludźmi.

Jeszcze jakiś czas temu do wykonywania zawodu pośrednika nieruchomości potrzebna była specjalna licencja, ale teraz nie jest to już wymagane. Zniesiono też wymóg posiadania minimum średniego wykształcenia, co oznacza, że agentem nieruchomości może zostać nawet osoba, która ukończyła zasadniczą szkołę zawodową.

Oczywiście najlepiej w tej branży odnajdą się osoby, które ukończyły prawo, ekonomię, budownictwo lub zarządzenie nieruchomościami. Praktyka pokazuje jednak, że zaangażowanie i umiejętność nabywania nowej wiedzy wystarczają, by dobrze realizować się w tym zawodzie. Przydatne jest też prawo jazdy kategorii B, chyba że na obsługiwanym terenie jest bardzo rozwinięta komunikacja miejska.

Dlaczego warto zostać pośrednikiem nieruchomości?

Pieniądze. Pieniądze to dziś jeden z najważniejszych aspektów przemawiających za podjęciem określonej pracy, a w przypadku pośrednika nieruchomości zawsze mówimy o dużych pieniądzach. Pośrednicy dobrze zarabiają i nie jest to tajemnicą. Stawki sięgają do 5 tysięcy złotych, a doświadczony agent może zarobić nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie.

Oprócz wysokich zarobków można też liczyć na bardzo dobre warunki pracy i różnorodność powierzonych zadań. W tej pracy aspekt czysto formalny jest równoważony bezpośrednimi kontaktami z klientami. Praca pośrednika nieruchomości to zarówno spokojne przygotowywanie ofert, jak i dynamiczne prezentacje nieruchomości i liczne spotkania z klientami. W tej pracy nigdy nie można się nudzić, bo jest wieloaspektowa, a każdy dzień przynosi coś nowego.

Osoby zainteresowane sprzedażą i zakupem nieruchomości coraz częściej korzystają z usług biur pośrednictwa, więc skuteczni agenci są coraz częściej poszukiwani na rynku. Warto wykorzystać ten dobry okres i zacząć pracę jak najszybciej.

Czym tak naprawdę zajmuje się agent nieruchomości?

Pośrednik (zamiennie agent) nieruchomości przede wszystkim pozyskuje klientów zainteresowanych zakupem, sprzedażą, wynajmem lub oddaniem w zarządzanie nieruchomości. Następnie do zadań takiego specjalisty należy przygotowywanie ogłoszeń dotyczących sprzedaży lub wynajmu i prezentowanie nieruchomości zainteresowanym.

Końcowym etapem jest finalizacja transakcji – sporządzenie niezbędnej dokumentacji, sprawdzenie stanu prawnego nieruchomości i załatwienie wszystkich formalności. Agent nieruchomości zarabia na prowizji od każdej transakcji, a im droższa jest nieruchomość, którą uda mu się sprzedać, tym więcej zarobi.

Aplikuj na stanowisko pośrednika nieruchomości w Big City Broker

Biuro Nieruchomości Big City Broker z siedzibą w Lublinie poszukuje do swojego zespołu pośrednika nieruchomości. Firma Big City Broker to lider lubelskiego rynku nieruchomości. Firma zajmuje się pośrednictwem w sprzedaży i wynajmie obiektów o różnym przeznaczeniu.

Big City Broker oferuje:

• wysokie zarobki;

• możliwość stałego rozwoju zawodowego i zdobywania doświadczenia;

• elastyczny czas pracy (system zadaniowy ukierunkowany na realizację celów);

• narzędzia pracy takie jak służbowy telefon komórkowy, aparat fotograficzny i laptop.

Praca będzie polegała na:

• pozyskiwaniu ofert sprzedaży i wynajmu nieruchomości;

• przygotowaniu, organizacji i obsłudze transakcji;

• prezentowaniu nieruchomości potencjalnym kupującym lub najemcom;

• zapewnianiu najwyższego poziomu obsługi Klientów.

Ta praca jest dla Ciebie, jeżeli:

• potrafisz wytrwale dążyć do celu;

• podchodzisz do powierzonych zadań z entuzjazmem i zaangażowaniem;

• umiesz efektywnie planować swój czas;

• łatwo nawiązujesz kontakty;

• interesujesz się tematyką nieruchomości i chętnie zdobywasz nową wiedzę.

Dołącz do dynamicznie działającej firmy i poszerzaj swoje kompetencje na prestiżowym rynku nieruchomości. Aplikuj na stanowisko agenta nieruchomości w firmie Big City Broker.

Wyślij CV na adres [email protected] z dopiskiem „Pośrednik nieruchomości”. Pamiętaj o dołączeniu klauzuli dotyczącej przetwarzania danych osobowych. Możesz też przynieść swoje CV osobiście do biura firmy:

Big City Broker
Galeria GALA, piętro III
20-301 Lublin

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o firmie Big City Broker, wejdź na stronę www.bigcitybroker.pl.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.