Ważny temat? Prześlij newsa!

Nadciągają ulewy i wiatr do 65 km/h. Synoptycy wydali ostrzeżenia burzowe dla Lubelszczyzny

Dominik Wąsik

  • Data publikacji: 23 lipca 2026, 06:41
  • Pogoda

Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami dla województwa lubelskiego. W czwartek czeka nas odczuwalne ochłodzenie, ulewne opady deszczu oraz porywisty wiatr.

Chmury burzowe nad Lublinem

fot. DW

Mieszkańców województwa lubelskiego czeka wyjątkowo nieprzyjemny i chłodny czwartek, 23 lipca. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia przed burzami, które od południa będą przechodzić nad całym regionem. Wychodząc z domu, warto pamiętać o parasolach lub odzieży przeciwdeszczowej.

Żółty alert dla całego regionu. Grad i ulewy do 30 mm

Komunikat IMGW przewiduje wystąpienie dynamicznych zjawisk atmosferycznych na terenie całego województwa z 80-procentowym prawdopodobieństwem. Ostrzeżenie obowiązuje w czwartek, 23 lipca, od godziny 12:00 do 22:00, z możliwością jego dalszej kontynuacji w piątek.

Kluczowe parametry żółtego alertu:

Synoptycy zwracają uwagę, że najbardziej intensywne opady – również te niezwiązane bezpośrednio z wyładowaniami atmosferycznymi – będą pojawiać się lokalnie w ciągu całego dnia.

Termometry wskażą najwyżej 20°C. Jaka czeka nas noc?

W ciągu dnia zachmurzenie utrzyma się na poziomie umiarkowanym i dużym. Poza burzami pojawią się przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna na Lubelszczyźnie spadnie do zaledwie 19°C – 20°C. Wiatr poza burzami pozostanie słaby i umiarkowany, wiejący z kierunków południowo-zachodnich oraz zachodnich, osiągając w porywach do 55 km/h.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie nadal będzie duże z lokalnymi większymi przejaśnieniami. Miejscami występować będą przelotne opady deszczu, a także lokalne burze z opadami do 15 mm i porywami wiatru do 60 km/h. Najchłodniejszy moment nocy przyniesie spadek temperatury do około 11°C.

Najnowsze posty

Dodaj opinię

Powiadomienia
Powiadom o

Dodając opinię akceptujesz regulamin. Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa Spotted Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

0 opinii
najstarszy
najnowszy oceniany

Redaktor naczelny Spotted Lublin, związany z portalem od jego powstania w 2016 roku. Na co dzień śledzi to, czym żyje miasto – od zdarzeń drogowych, przez miejskie inwestycje, po historie mieszkańców. Specjalizuje się w sprawach codziennych, które realnie wpływają na życie lokalnej społeczności. Jego materiały były wielokrotnie cytowane przez ogólnopolskie media, m.in. Onet, Interię i RMF24. Zna Lublin od podszewki – i stara się, by mieszkańcy byli zawsze na bieżąco.

Pozostałe teksty autora

Najnowsze teksty

Najnowsze opinie:

facebook instagram pinterest twitter youtube linkedin tiktok twitch search menu close arrow-left-short arrow-right-short arrow-right-long arrow-left-long arrow-down check check