Policjanci o poranku zaskoczyli mieszkańców dwóch dzielnic Lublina. Dmuchać musiał każdy

Pijany kierowca mazdy jechał z dzieckiem
Pijany kierowca mazdy jechał z dzieckiem | fot. KMP Lublin

Wczesnym rankiem policjanci kontrolowali trzeźwość kierowców wyjeżdżających z osiedlowych dróg. Dzięki przeprowadzonej akcji przyłapali aż dziesięciu „na podwójnym gazie”. Stracili prawa jazdy na co najmniej trzy lata.

Poranne dmuchanie w alkomat

Jazda autem w stanie nietrzeźwości to wielkie zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu, ale pomimo zaostrzenia kar za przestępstwa i wykroczenia drogowe oraz regularnych i trwających od wielu lat akcji policjantów, kierowców gotowych do podjęcia ryzyka nie brakuje. Pokazały to ostatnie działania lubelskiej policji.

Policjanci zaplanowali akcję w godzinach porannych i kontrolowali kierowców wyjeżdżających z dróg osiedlowych. Tam skoncentrowane zostały siły ruchu drogowego oraz oddziału prewencji. Dzięki temu niemal wszyscy kierowcy wyjeżdżający z osiedli zostali poddani testom. Tym razem za cel obrane zostały dzielnice Wrotków i Czuby.

Priorytetem było ujawnianie i eliminowanie z ruchu osób wsiadających za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

W trakcie kontroli trwających każdego dnia policjanci sprawdzili blisko 5000 kierowców. Łącznie ujawniono 10 amatorów jazdy na podwójnym gazie. Wśród zatrzymanych znalazł się 31-letni kierowca Mazdy, który miał w organizmie blisko promil alkoholu. Mężczyzna jechał z 7-letnim dzieckiem.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi utrata prawa jazdy na co najmniej trzy lata, wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. We wtorek była kontrola na skrzyżowaniu Smoluchowskiego i Budowanej – sprawnie i szybko

  2. Nieprawda ze wszystkich sprawdzali. Przepuszczali kierowcow mpk oraz kobiety. To dziwne podejscie bo kobiety po wypiciu dluzej trzezwieja