Podwyżka zarobków w Biedronce. Tyle zarobią obecni i nowi pracownicy od 1 stycznia 2024

Pracownik Biedronki lady tradycyjnej
Pracownik Biedronki lady tradycyjnej | fot. Adobe Stock

Kasjer w Biedronce zarobi od stycznia 2024 roku nie mniej niż 4700 zł brutto, podaje sieć w oficjalnym komunikacie. W przypadku stażu powyżej trzech lat stawka rośnie i zaczyna się od 4850 zł brutto miesięcznie.

Podwyżka wynagrodzenia w Biedronce 2024

W Biedronce podwyżki od 1 stycznia 2024 dostanie ponad 65 tys. zatrudnionych. Pracownicy sklepów i centrów dystrybucyjnych zatrudnionych na początkowych stanowiskach otrzymają miesięcznie więcej od 650 do 900 zł brutto, dla pełnego etatu, w zależności od ich doświadczenia, indywidualnych zadań oraz stanowiska. Średnio wzrost wynagrodzenia w sklepach wyniesie aż 17 proc.

„Poprzez zwiększenie wynagrodzeń doceniamy zaangażowanie naszych pracowników, jako firma, podejmując zdecydowane działania, aby być pracodawcą pierwszego wyboru w Polsce. Biedronka jako lider niskich cen jest również zdeterminowana do tego, by być liderem w docenianiu finansowym naszych pracowników” – mówi Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny i członek zarządu sieci Biedronka.

Ile zarabia się w Biedronce?

Sprzedawca-kasjer, rozpoczynający pracę w Biedronce, zarobi od stycznia 2024 r. nie mniej niż 4700 zł do 5050 zł brutto, a jeśli ma staż powyżej 3 lat od 4850 zł do 5300 zł brutto. Oznacza to, że rozpoczynający pracę kasjer–sprzedawca, pracujący na pełen etat, ale z najkrótszym stażem, otrzyma 18 proc. podwyżki.

Początkujący kierownik sklepu dostanie nie mniej niż 6700 zł brutto. Wynagrodzenia zwiększą się także pracownikom centrów dystrybucyjnych sieci Biedronka. Magazynier z najmniejszym stażem będzie mógł liczyć na 5050 – 5350 zł brutto, a inspektor ds. administracyjno-magazynowych na 5800 – 6100 zł brutto.

To, ile dokładnie zarobi pracownik Biedronki, będzie zależeć od doświadczenia, indywidualnych zadań i zajmowanego stanowiska. Ponadto pracownicy mogą liczyć też na premie uznaniowe powiązane z realizacją celów sprzedażowych czy magazynowych, powiększające ich realne wynagrodzenia.

Zobacz także: Płaca minimalna w 2024. Będą dwie podwyżki

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.