Po omacku ulicami miasta do pracy. Mieszkańcy skarżą się na ciemności: „latarnie gasną zbyt wcześnie”

Rano latarnie nie świecą
Rano latarnie nie świecą | fot. czytelniczka Katarzyna

Lublinianie znów skarżą się na ciemności panujące na ulicach miasta! Po godzinie 4 rano latarnie już się nie palą, jak informuje czytelniczka Katarzyna, która właśnie wtedy wyrusza do pracy. I nie tylko ona to zauważyła.

Na ulicach o poranku jest ciemno

W ramach poszukiwania oszczędności Lublin już raz zdecydował się na wcześniejsze wyłączanie oświetlenia ulic. We wrześniu ubiegłego roku Zarząd Dróg i Mostów podjął decyzję o krótszym czasie działania lamp, by zaoszczędzić około 170 tys. zł miesięcznie.

Przeczytasz o tym tu: Latarnie uliczne włączą się wcześniej, ale też wcześniej zgasną. Miasto szuka oszczędności

Jednak chociaż oficjalnie latarnie palą się w tych godzinach co zawsze o tej porze roku – to lublinianie i tak narzekają, że jest ciemno. W tej sprawie do naszej redakcji napisała pani Katarzyna, która poprosiła nas o interwencję w tej sprawie.

„Dzień jest krótszy, a nie dłuższy, co wiąże się z późniejszym wschodem słońca. Pracownicy dojeżdżają do pracy, ale mają problem z przemieszczaniem się, bo światła jakimś cudem nie świecą nawet na głównych drogach. Czy tak miasto dba o bezpieczeństwo mieszkańców?” – zwraca uwagę pani Katarzyna.

Czytelniczka przesłała zdjęcie i nagranie z ul. Łęczyńskiej o poranku.

Zdjęcie

Wyłączone oświetlenie uliczne na ul. Łęczyńskiej
Wyłączone oświetlenie uliczne na ul. Łęczyńskiej | fot. czytelniczka Katarzyna

Nagranie

Czy lampy rzeczywiście działają krócej?

„Za zarządzanie oświetleniem miejskim odpowiada Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie, natomiast utrzymaniem bieżącym, w tym zapalaniem i gaszeniem oświetlenia zgodnie z zawartą umową zajmuje się PGE Dystrybucja S.A. Odbywa się to na podstawie tabeli przekazanej do PGE konstruowanej w oparciu o godziny wschodów i zachodów słońca w poszczególnych dniach” – mówi Monika Głazik z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Ratusz zwraca uwagę, że upoważnieni pracownicy, w zależności od potrzeb i warunków atmosferycznych, mają możliwość wydania dyspozycji o godzinach funkcjonowania oświetlenia.

„W zależności od pogody do indywidualnej korekty czasów zapalania i gaszenia oświetlenia w granicach +/- 10 minut w stosunku do tabeli upoważniony jest także dyspozytor PGE. Dzisiaj (29 sierpnia – przyp. red.) oświetlenie zostało zgaszone o godz. 4:40 (+/-10 minut), a zapali się wieczorem o godz. 19:55 (+/-10 minut)” – informuj Monika Głazik.

Jakie masz zdanie na ten temat? Czekamy na Twoją opinię w komentarzu poniżej – anonimowo.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. To akurat prawda, że jest ciemno, jadąc o 4,30/40 do pracy gdy zgasną latarnia kompletnie nic nie widać, ani drogi, ani ludzi na przejściach, nic… strach jechać, żeby kogoś nie przejechać na przejściu

  2. Rano jest zdecydowanie za ciemno. U mnie zgasili dzisiaj o 4.25 patrzyłam.
    Więc naginają godziny.
    Wieczorem na szczęście się swieci. Dzielnica
    Dziesiąta