Ważny temat? Prześlij newsa!

Pierwszy sklep w Lublinie zaczął sprawdzać certyfikaty covidowe. Niezaszczepieni dostają paski i stoją w kolejce

Spotted Lublin

Zostaliśmy zaalarmowani przez zaniepokojonych mieszkańców, że sklep Action przy ul. Orkana w Lublinie zaczął sprawdzać certyfikaty covidowe. Niezaszczepieni klienci otrzymują paski i stoją w kolejce, gdy w sklepie jest już osiągnięty limit klientów. Zaszczepieni bez limitu Pracownicy sklepu Action, który w pierwszych dniach grudnia otworzył się w centrum handlowym przy ul. Orkana w Lublinie, od […]

Pasek Action dla niezaszczepionych klientów

Pasek Action dla niezaszczepionych klientów | fot. Pan_Grzybek

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin
Dodaj anonimowo Na żywo Przejdź do strony

Zostaliśmy zaalarmowani przez zaniepokojonych mieszkańców, że sklep Action przy ul. Orkana w Lublinie zaczął sprawdzać certyfikaty covidowe. Niezaszczepieni klienci otrzymują paski i stoją w kolejce, gdy w sklepie jest już osiągnięty limit klientów.

Zaszczepieni bez limitu

Pracownicy sklepu Action, który w pierwszych dniach grudnia otworzył się w centrum handlowym przy ul. Orkana w Lublinie, od dziś prowadzą segregację sanitarną na terenie sklepu. Przy wejściu do sklepu jeden z pracowników prosi klientów o okazanie certyfikatu covidowego. Klienci posiadający taki dokument są wpuszczani do sklepu bez kolejki.

Zobacz także: Otwarcie Action w Lublinie. Nowy market mieści się w budynku centrum handlowego Orkana

A co z niezaszczepionymi? Takim osobom są wręczane przy wejściu paski z logiem Action i są wpuszczane do sklepu z obowiązującym limitem osób. W przypadku, gdy w sklepie będzie już osiągnięty limit osób niezaszczepionych, wtedy trzeba czekać w kolejce przed sklepem.

„Stop propagandzie i segregacji sanitarnej. Jest to bezprawne. W życiu do was nie przyjdę i nie pokaże moich danych. Wy potrzebujecie klientów, nie na odwrót. Sama wybieram, gdzie zostawiam swoje pieniądze. Rozumiem, że wszyscy pracownicy też pokażą swój certyfikat i są już po trzeciej i czwartej dawce?! Bo jak wiadomo, dwie nic nie dają” – pisze rozwścieczona klienta sklepu.

Na jakiej podstawie prawnej są sprawdzane certyfikaty covidowe klientów? Wtorkowe rozporządzenie nie wprowadziło takiej możliwości. Czekamy na komentarz sieci Action.

Aktualizacja 17.12.2021

Nieznany sprawca poinformował o podłożonym ładunku w sklepie. Więcej: Action zamknięty. Ktoś poinformował, że w sklepie jest bomba

Komentarz sieci Action Polska

„Szanowni Państwo,

W odpowiedzi na publikacje medialną, która ukazała się w dniu 16 grudnia 2021 roku na portalu informacyjnym Spottedlubllin.pl pt. „Pierwszy sklep w Lublinie zaczął sprawdzać certyfikaty covidowe. Niezaszczepieni dostają opaski i stoją w kolejce”, chcielibyśmy przeprosić wszystkich naszych Klientów, którzy poczuli się dotknięci zaistniałą sytuacją.

Firma Action oraz jej pracownicy w swoich działaniach postępują zgodnie z aktualnie obowiązującymi wytycznymi i rekomendacjami rządowymi. Do kluczowych wartości naszej firmy należy zapewnienie klientom bezpieczeństwa i komfortu podczas dokonywania zakupów. Przestrzegamy aktualnie obowiązujących obostrzeń, tj. limitu osób na 15 metrów kwadratowych, obowiązku noszenia maseczek zakrywających usta i nos oraz dezynfekcji rąk.

Jest nam niezmiernie przykro, że nasi Klienci poczuli się urażeni i zachwiane zostały zasady równego traktowania wszystkich klientów. Naszą intencją nie było dyskryminowanie osób niezaszczepionych, choć zaistniała sytuacja miała taki wydźwięk.

Pragniemy zdecydowanie podkreślić, że działania podjęte przez pracowników sklepu w Lublinie przy ulicy Orkana wynikały tylko i wyłącznie z chęci zapewnia bezpieczeństwa Klientom odwiedzającym sklep w okresie wzmożonego ruchu świątecznego.

Jeszcze raz podkreślamy, że wartości takie jak równe traktowanie, tolerancja i bezpieczeństwo są dla nas niezmiennie ważne i wpisują się w kodeks zachowań etycznych naszej firmy.

W pełni rozumiemy oburzenie osób, które osobiście dotknęła zaistniała sytuacja, za co jeszcze raz najmocniej przepraszamy.

Z poważaniem,

Action Polska”.

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin

Ważny temat? Prześlij newsa!

Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i filmy.

Bądź na bieżąco z Lublinem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w naszym mieście.
Najciekawsze wiadomości ze spottedlublin.pl znajdziesz w Google News!

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin

Od 2016 roku piszemy o życiu mieszkańców Lublina. Jesteśmy zawsze z nimi: informujemy, interweniujemy, pomagamy. Każdego dnia dostarczamy czytelnikom informacje z naszego miasta i regionu. Wielokrotnie zdobyte przez nas newsy trafiły do ogólnopolskiej prasy, telewizji, radia i Internetu. Jesteśmy jednym z największych portali w Lublinie, który według wyników oglądalności Google Analytics, w marcu 2022 r. odwiedziło ponad 1,7 mln UU.

Pozostałe teksty autora

Dodaj opinię

Powiadomienia
Powiadom o

Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając opinię akceptujesz regulamin. Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa Spotted Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

90 opinii
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
AntySzur
3 lat temu

Są już opaski, jeszcze tylko pasiastych piżam brakuje.

Pumpernikel
3 lat temu

A, mialem inwestowac w ich akcje.

wieśniak
3 lat temu

i bardzo dobrze
jeszcze ich (nieszczepionych) wywalić z restauracji, siłowni, kin itp

netoperek
3 lat temu

durne nie-szczepy w ogóle nie wpuszczać do sklepu. Durnych izolować !!!!

Polak
3 lat temu

dziękuję za informację, zakupów online już tam robił nie będę. Zaszczepionym rozum już zaczęło odbierać

Hwdp
3 lat temu

Wiesniaku od niezaszczepionych to ci wara bo jak narazie to wy zaszczepieni cudownym eliksirem chorujecie najbardziej i zarazacie innych na co są dowody. Zasczepiles sie wspaniałym eliksirem to sie ciesz to twoj wybor wiec uszanuj wybory innch i niedyskryminuj bo na to sa paragrafy.

Kris
3 lat temu

Nie ma strachu. Jest wiele innych sklepów, jest internet… Niech sobie galeria orkana sprzedaje tylko „swoim”
Chociaż swoją droga to problem będzie jak na Allegro zaczną sprzedawać tylko zaszczepionym 😉 xD

makler
3 lat temu

E, Pumpernikiel, ale wiesz że to action nie jest notowane? Tak się właśnie znasz xD

niewolniki
3 lat temu

phizer macht frei

kamilek
3 lat temu

Ostro kogoś porąbało xD
Action dożywotnie trafia na moją czarną listę, przenigdy moja noga nawet u nich nie postanie.

inka
3 lat temu

zróbcie sobie tatuaże z tymi kodami na nadgarstkach

apocalypse now
3 lat temu

Nikt nic nie sprzeda ani nie kupi bez znamienia bestii na czole lub ramieniu

podpis jest wymagany
3 lat temu

i po sklepie

Mete
3 lat temu

jestem zaszczepiony i mam certyfikat, ale dla zasady nigdy tam nic nie kupie!

Kirk
3 lat temu

Znaczy śmiało można zdiagnozować nowe odczyny poszczepienne – odebranie rozumu, co by nie powiedzieć głupota totalitarna choć rzeczy należy nazywać po imieniu. Dziękuję za wypowiedź.

Bóg
3 lat temu

Albowiem, trzeba najpierw odsiać ziarno od plew. A plewy albo niech czekają na swoją kolej, albo do więzienia z mimi.

Aushwitz
3 lat temu

Ludzie obudźcie się i nie gódźcie na to, ograniczona jest wolność człowieka.
Im więcej ludzi pokaże swój sprzeciw tym szybciej skończy się ten absurd.

Oko
3 lat temu

liczę na to, że proszczepy szybko wyzdychają i nie będzie miał kto kupować w tym sklepie. Już teraz jest tak, ze to proszczepy o wiele częściej i ciężej chorują na srovida, a nie mądrzy, niezaszprycowani ludzie, którzy czytają ze zrozumieniem ulotki producenta.

zdfxcg
3 lat temu

Nie mają żadnego prawa żądać pokazania wrażliwych danych medycznych. Jeśli kogoś cieć poprosi o pokazanie paszportu mówisz – jestem zaszczepiony i musi mi pan uwierzyć na słowo, bo nie ma pan prawa sprawdzać takich danych, jeżeli jest odmowa wpuszczenia wzywamy policję

Aush
3 lat temu

Mam, ale nigdy więcej nie pójdę do sieci tej sklepów

Najnowsze teksty

facebook instagram pinterest twitter youtube linkedin tiktok twitch spotify website search menu close arrow-left-short arrow-right-short arrow-right-long arrow-left-long arrow-down check check