Pędził 130 km/h w terenie zabudowanym. 20-latek prawo jazdy miał dopiero od miesiąca

130 zabudowany
20-latek jechał 130 km/h w terenie zabudowanym | fot. KPP Puławy

Utrata prawa jazdy, wysoki mandat i 10 punktów karnych – to konsekwencje, które poniósł 20-latek z Lublina, który został zatrzymany za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

W środę policjanci puławskiej drogówki zatrzymali kierowcę peugeotem, który w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 130 km/h. Za kierownicą auta siedział 20-latek z Lublina, który tłumaczył policjantom, że nawet nie zauważył, że znajduje się w terenie zabudowanym.

Policjanci za popełnione wykroczenie zatrzymali mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Kierowca został również ukarany wysokim mandatem karnym. Na jego konto trafiło także 10 punktów karnych.

Przypomnijmy, że od 1 lipca prawo jazdy zostanie zatrzymane kierowcy, który przekroczy dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h również poza terenem zabudowanym. Czytaj więcej…

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.