Pędząc bimber na święta, doprowadził do pożaru domu. Budynek uległ częściowemu spaleniu, 36-latek trafił do szpitala w Łęcznej

Pożar domu w miejscowości Horodyszcze Kolonia
Pożar domu w miejscowości Horodyszcze Kolonia | fot. OSP Zarzecze

Nielegalna, przydomowa produkcja alkoholu przyczyniła się do powstania groźnego pożaru domu w Horodyszczu Kolonii. Policjanci zabezpieczyli tam kilkanaście litrów gotowego już produktu oraz instalację do produkcji.

Bimbru na święta nie będzie

Do pożaru doszło w środę (27.03) około godz. 03:30 w miejscowości Horodyszcze Kolonia w gminie Chełm. Ze zgłoszenia wynikało, że w domu jednorodzinnym doszło do pożaru, a osoby tam mieszkające opuściły budynek. Jedna z nich uległa poparzeniu.

Na miejscu interweniowali strażacy, zespół ratownictwa medycznego i policja. Spaleniu uległa cześć murowanego domu wraz z zadaszeniem. 36-letni mężczyzna śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala w Łęcznej.

Policjanci pracujący na miejscu ustalili wstępnie, że do pożaru doszło w czasie nielegalnego wyrobu alkoholu. Zabezpieczyli aparaturę służącą do jego produkcji oraz kilkanaście litrów tego trunku.

„Wszczęte w tej sprawie postępowanie pozwoli na ustalenie, w jaki sposób doszło do zdarzenia i co było jego bezpośrednią przyczyną” – mówi kom. Ewa Czyż, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Mężczyzna spowodował pożar podczas pędzenia bimbru
Mężczyzna spowodował pożar podczas pędzenia bimbru | fot. KMP Chełm

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.