Pacjenci okolicznych szpitali w końcu nie będą mieli problemu ze znalezieniem wolnego miejsca

Wielopoziomowy parking Uniwersytetu Medycznego przy ul. Gębali
Wielopoziomowy parking Uniwersytetu Medycznego przy ul. Gębali | fot. Dominik Wąsik

Wielopoziomowy parking przy ul. Gębali w Lublinie będzie w stanie pomieścić blisko 800 pojazdów. Rozwiąże on problem z niedostateczną ilością miejsc parkingowych przy okolicznych szpitalach.

Nowy parking rozwiąże problem z brakiem miejsc przy szpitalach

Sześciopiętrowy parking przy ul. Gębali to inwestycja Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Mieści się on u zbiegu ulic Chodźki i Gębali, obok Centrum Symulacji Medycznej. Z parkingu będzie mógł skorzystać każdy kierowca. Głównym powodem przy wyborze lokalizacji tej inwestycji były pobliskie szpitale, które nie dysponują wielkimi parkingami.

Z parkingu będą mogli skorzystać pacjenci Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego, Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 i Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

Początkowo inwestycja miała kosztować uczelnię 28,5 mln zł, ale już wiadomo, że ta kwota będzie znacznie wyższa.

„Cały czas trwają rozmowy z wykonawcą między innymi na temat ostatecznej sumy realizacji inwestycji. Poza wysokością kwoty wynikającą z kontraktu prowadzone są negocjacje dotyczące konieczności wykonania robót dodatkowych, w tym drogi gminnej przy ul. Gębali” – mówi dr Wojciech Brakowiecki, rzecznik prasowy Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Dalsza część tekstu pod zdjęciem

Wielopoziomowy parking Uniwersytetu Medycznego przy ul. Gębali

Rzecznik uczelni przypomina, że realizację inwestycji skomplikowały zaistniałe nadzwyczajne sytuacje: kryzys na rynku stali, wojna na Ukrainie czy wzrost cen na rynku paliw i materiałów budowlanych. – „Są to czynniki, których nie można było przewidzieć w chwili podpisywania i rozpoczęcia realizacji kontraktu” – przyznaje dr Brakowiecki.

Inwestycja złapała również sporego poślizgu. Parking pierwotnie miał powstać do końca wakacji. Na początku grudnia poinformowano nas, że termin zakończenia realizacji jest ustalony z wykonawcą na koniec stycznia 2023 r.

Uczelnia nie ustaliła jeszcze stawek odpłatności za korzystanie z parkingu. Stawki mamy poznać przed oddaniem parkingu do użytku.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.