Osocze bogatopłytkowe – czym jest i jak działa wampirzy lifting?

wampirzy lifting shutterstock
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Nakładanie krwi na twarz? Brzmi ohydnie? Może i tak, ale bardzo skutecznie działa. Zabieg ten nazywany jest wampirzym liftingiem, a nazwy tej chyba nie trzeba tłumaczyć.

Najpopularniejszym i jednym z najskuteczniejszych obecnie zabiegów medycyny estetycznej jest ostrzykiwanie twarzy osoczem bogatopłytkowym – składnikiem uzyskiwanym z własnej krwi. Zabieg tego typu możesz wykonać między innymi w salonie Studio Bednara w Lublinie.

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe to koncentrat płytek krwi, inaczej PRP (z angielskiego Plateled Rich Plasma). Osocze uzyskuje się poprzez pobranie krwi żylnej pacjenta i odwirowanie jej w specjalnej wirówce laboratoryjnej. Efektem wirowania jest uzyskanie osocza, które jest bogate w czynniki wzrostu i podane w skórę pozwala na:

+ stymulowanie skóry do regeneracji,
+ uzyskanie efektu liftingu,
+ przyspieszenie gojenia skóry,
+ wygładzenie zmarszczek oraz głębokich bruzd
+ zregenerowanie skóry i poprawienie jej ukrwienia.

Czynnik wzrostu zawarty w osoczu bogatopłytkowym stymuluje skórę do kompleksowej odnowy. Proces zachodzący w skórze po podaniu osocza przypomina naturalne procesy, które zachodzą w skórze w momencie, kiedy dozna ona urazu. Wtedy aktywują się czynniki wzrostu, które pracują wytrwale w celu naprawienia uszkodzeń. Zabieg z osoczem daje identyczny efekt, ale bez żadnych uszkodzeń – jedynie dzięki nakłuciom cienkiej igły.

Przeczytaj także: Wybielanie zębów – poznaj całą prawdę o zabiegu

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego?

shutterstock 324151820
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Pielęgniarka pobiera osocze do specjalnej strzykawki zakończonej cienką kaniulą i wstrzykuje w skórę w miejscach, które chce poddać zabiegowi. Możliwe jest ostrzyknięcie tylko wybranej partii, np. czoła, albo całej twarzy, a nawet szyi, dekoltu czy dłoni.

– „Wampirzy lifting może być wykonany w dowolnym miejscu na skórze, o ile jest to skóra zdrowa, a pacjent nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu” – mówi nam Marta Bednara, właścicielka Studio Bednara.

Właśnie – przeciwwskazania. Warto wspomnieć, że przeciwwskazaniami do wykonania wampirzego liftingu są choroby krwi i choroby wirusowe, a także ciąża i okres karmienia piersią, a także przyjmowanie niektórych rodzajów antykoagulantów.

Najlepsze efekty zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego obserwuje się u pacjentów, których skóra straciła jędrność, jest pokryta bliznami, nierówna, sucha i poszarzała. Seria 4-5 zabiegów daje też doskonałe rezultaty w przypadku zmarszczek. Idealne wręcz efekty można uzyskać, łącząc zabieg regeneracji osoczem bogatopłytkowym z podaniem toksyny botulinowej (botoksu), aczkolwiek część pacjentek jest negatywnie nastawiona do botoksu i woli pozostać przy preparacie naturalnym, jakim jest osocze z ich własnej krwi.

Zobacz również: Keratynowe prostowanie włosów. 5 powodów, dla których warto

Dlaczego warto wykonać zabieg wampirzego liftingu?

Ogromną zaletą regeneracji skóry z wykorzystaniem osocza jest fakt, że substancja ta jest całkowicie kompatybilna z naszym organizmem. Nie można być uczulonym na własną krew, więc nie ma tutaj mowy o pojawieniu się reakcji alergicznej. Co prawda skóra po zabiegu jest zaczerwieniona i obrzęknięta, ale jest to związane z delikatnym przerwaniem ciągłości skóry (nakłuciami), a nie samym działaniem osocza bogatopłytkowego. Mogą się też pojawić drobne siniaczki, szczególnie u osób, które mają do nich skłonność, ale z reguły po 48 godzinach skóra wraca do normalnego stanu.

Bardzo ważne jest, by nie mylić zabiegu z wykorzystaniem osocza z wypełniaczami. Oczywiście osocze wstrzykuje się w skórę, więc początkowo daje ono efekt delikatnego obrzmienia ostrzykiwanej okolicy, ale osocze rozkłada się w skórze i absolutnie nie zmienia rysów twarzy. Wstrzykiwanie osocza można porównać do zwykłego zastrzyku – pozostaje tylko ledwo widoczna kropka, która informuje, w którym miejscu igła wbiła się w skórę.

– „Zabieg nie jest bolesny. Bolesność jest w tym przypadku bardzo indywidualną kwestią. Jeżeli pacjent ma niski próg bólu, to oferujemy znieczulenie kremem Emla. Krem nakłada się na skórę na pół godziny przed zabiegiem, a jego działanie gwarantuje pełny komfort podczas zabiegu” – wyjaśnia Marta Bednara.

Czytaj: Metody przedłużania i zagęszczenia rzęs – wybierz najlepszą dla siebie z pomocą specjalistów

Kiedy warto wykonać wampirzy lifting?

Osocze bogatopłytkowe może być podawane tak naprawdę już w wieku 20 lat. Wtedy zabieg wykonywany jest profilaktycznie, w celu opóźnienia procesów starzenia się skóry, ale w większości przypadku wampirzy lifting potrzebny jest dopiero ok. 30-35 roku życia. Na zabieg zgłaszają się zarówno bardzo młode kobiety, które chcą się pozbyć blizn potrądzikowych, jak i dojrzałe panie, którym zależy na wygładzeniu zmarszczek i odświeżeniu skóry. Często zabieg ten pomocny jest także w przypadku przebarwień posłonecznych, dlatego że rozjaśnia skórę i pomaga w usuwaniu nadmiaru melaniny.

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest skuteczny, bezpieczny i o dziwo naturalny – bo do organizmu nie są wstrzykiwane żadne obce substancje. Tutaj wykorzystuje się jedynie moc regeneracyjną własnego organizmu. Osocze jest doskonale tolerowane przez skórę a ponadto działa przez dłuższy czas. Czynnik wzrostu sprawia, że skóra regeneruje się na poziomie komórkowym przez kilkanaście kolejnych dni, a powtórzenie zabiegu w odstępie tygodniowym pozwala uzyskać najlepsze efekty.

Gdzie wykonać wampirzy lifting w Lublinie?

Wampirzy lifting w Lublinie wykonasz w Studio Bednara. Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest wykonywane przez uznanych lekarzy. Sprawdź szczegóły i umów się na wizytę w Studio Bednara.

Materiał powstał we współpracy z Studio Bednara

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.