Ogień zabrał im wszystko. Potrzebna pomoc dla pogorzelców z gminy Nielisz

Pożar domu w gminie Nielisz | fot. nadesłane

Czteroosobowa rodzina z gminy Nielisz w pożarze domu straciła dorobek całego życia. Bez dachu nad głową została matka, jej dwie córki i syn jednej z córek. Teraz potrzebują pomocy.

Do pożaru domu doszło w minioną środę (5 września) w jednej z miejscowości w gminie Nielisz. Ogień bardzo szybko zaczął się rozprzestrzeniać po drewnianym domu, pochłaniając ogniem kolejne pomieszczenia.

– W budynku mieszkała matka z dwiema córkami i synkiem jednej z nich. Chłopiec rozpoczął właśnie naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Spaliło się wszystko, począwszy od mebli, wyposażenia, sprzętów AGD i RTV, kończąc na ubraniach, przyborach szkolnych i podręcznikach szkolnych chłopca. Zostały walące się mury – napisała do naszej redakcji Karolina Hojda, przyjaciółka rodziny, która zorganizowała zbiórkę pieniędzy i darów dla pogorzelców.

– Gdyby nie szybka interwencja straży pożarnej, nie byłoby nawet z czego odbudować tego domu, zostałby tylko proch – dodaje Karolina Hojda. Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zwarcie w instalacji elektrycznej.

– Trzy wspaniałe kobiety, które naprawdę bardzo dużo złego przeszły w swoim życiu. Biedna rodzina. Musiały ciężko pracować, aby utrzymać siebie i ten dom i mieć cokolwiek. W ciągu kilku chwil straciły to wszystko na co pracowały. Straciły dach na głową. Ten cios jest dla nich tak silny, że nie poradzą sobie same w zaistniałej sytuacji. Dom nie był ubezpieczony – opisuje Karolina Hojda.

– Czasu jest niewiele, dni coraz krótsze, później nastanie zima. Moim marzeniem jest by jeszcze w tym roku mogli spędzić Święta razem przy jednym stole, w odbudowanym domu. Potrzebują wsparcia finansowego. Pomóżmy im, by mieli dach nad głową, by mieli gdzie wracać, by mieli, gdzie żyć – apeluje przyjaciółka rodziny.

Pai Karolina postanowiła zrobić zbiórkę pieniędzy na portalu zrzutka.pl. Zebrane fundusze posłużą do odbudowy domu. – Celem jest 20 tysięcy, lecz to tylko część potrzebnej kwoty, tak naprawdę, aby zacząć wszystko od nowa. Działamy też na inne sposoby, szukając sponsorów lub osób, które mogą i chcą pomóc – wyjaśnia.

Pieniądze zbierane są za pośrednictwem portalu zrzutka.pl pod adresem: https://zrzutka.pl/586wv9

Do odbudowy domu potrzebne są materiały m.in. okna, drzwi wewnętrzne, coś na podłogi i ściany oraz piec i grzejniki. – W tej chwili najbardziej materiały budowlane i wykończeniowe oraz drzwi wewnętrzne. Z czasem meble, oraz wyposażenie kuchni i pokoi – dodała Hojda.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. A ja pytam… gdzie był miłosierny i sprawiedliwy Bóg, który jest miłością? Mamy możliwość wsparcia i pomocy, ale czy gdybyśmy mogli zapobiec tragedii, to byśmy nie zapobiegli? A przecież jesteśmy rzekomo tak grzeszni i marni wobec wielkiego Pana…