Odpalił racę na stadionie podczas meczu żużlowego. Teraz grozi mu więzienie

10947785 raca 900 565
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Do 5 lat więzienia może grozić 28-letniemu kibicowi z Grudziądza, który podczas niedzielnego meczu żużlowego w Lublinie odpalił racę. Tym sposobem naruszył przepisy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Do zdarzenia doszło w niedzielę na stadionie żużlowym przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie. Rozgrywany był tam mecz pomiędzy Speed Car Motor Lublin, a MRGARDEN GKM Grudziądz.

Jak się okazało, nie wszyscy potrafili się zachować. W pewnym momencie jeden z kibiców gości odpalił racę na trybunach. Dzięki zainstalowanemu na obiekcie monitoringowi policjanci namierzyli podejrzanego.

Funkcjonariusze z KMP w Lublinie zatrzymali 28-letniego mieszkańca Grudziądza, który na terenie stadionu posiadał wyroby pirotechniczne. Tym samym naruszył przepisy wynikające z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Mundurowi przewieźli mężczyznę do policyjnego aresztu.

Dzisiaj policjanci doprowadzą 28-latka do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie dozoru policji oraz zakazu wstępu na imprezy masowe. Mieszkańcowi Grudziądza za posiadanie na imprezie masowej wyrobów pirotechnicznych grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że raca jest wyrobem pirotechnicznym, i zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez, ten, kto posiada na imprezie wyroby pirotechniczne, materiały pożarowo niebezpieczne lub inne przedmioty lub materiały wybuchowe, podlega grzywnie oraz karze ograniczenia lub pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat (art. 59).

Czytaj także: Rzucił butelką w jadących zawodników. Policjanci znają już jego tożsamość

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Race powinny być dozwolone na imprezach sportowych. Oczywiście wszystko pod jakąś kontrolą. Taka oprawa upieksza zawody.
    Co innego idiota rzucający butelką w zawodników złapać i ukarać.

  2. A co z bandytą, który rzucił butelkę w nadjeżdżających zawodników na wyjściu z pierwszego łuku???

  3. Moim zdaniem zakaz używania rac na stadionach obraża moje uczucia religijne jako wierzącego katolika. Po śmierci Papieża w 2005 roku miliony polaków modliły się przy zapalonych zniczach i racach. Nikt nikogo nie aresztował. Jako Polak mam prawo upamiętnić Ojca Świętego na stadionie a policji obspermiony .i. do tego