Rzucił butelką w jadących zawodników. Policjanci znają już jego tożsamość

rzucił butelką żużel
Rzucił butelką w jadących zawodników | klatka z nagrania zarejestrowanego przez kibica

Podczas niedzielnego meczu Speed Car Motor Lublin – MRGARDEN GKM Grudziądz jeden z kibiców rzucił butelką w stronę jadących zawodników. Policjanci znają już jego tożsamość.

Do zdarzenia doszło w niedzielę na stadionie żużlowym przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie. Rozgrywany był tam mecz PGE Ekstraligi pomiędzy Speed Car Motor Lublin, a MRGARDEN GKM Grudziądz.

Podczas 6. biegu jeden z kibiców Speed Car Motoru Lublin na łuku toru rzucił z trybun w kierunku jadących zawodników butelką, która wpadła pod koła jednej z maszyn. Od razu na tę sytuację zareagowali kibice, którzy wygwizdali owego sprawcę.

„Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z I komisariatu policji w Lublinie. Mamy już ustalonego sprawcę – jest to mieszkaniec powiatu lubartowskiego. Mężczyzna nie usłyszał jeszcze zarzutów” – mówi Kamil Karbowniczek z biura prasowego lubelskiej policji.

Mężczyzna będzie prawdopodobnie odpowiadał za złamanie art. 60 par. 2 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

„Kto w czasie trwania imprezy masowej rzuca przedmiot, mogący stanowić zagrożenie dla życia, zdrowia lub bezpieczeństwa osób przebywających na terenie lub w obiekcie, gdzie odbywa się impreza masowa, albo w inny, równie niebezpieczny sposób zakłóca przebieg tej imprezy, podlega grzywnie nie mniejszej niż 120 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

Mężczyzna prawdopodobnie zostanie ukarany grzywną i może dostać zakaz wstępu na imprezy masowe.

Przypomnijmy, że lubelscy policjanci prowadzą również postępowanie wobec 28-letniego kibica MRGARDEN GKM Grudziądz, który podczas niedzielnego meczu posiadał przy sobie wyroby pirotechniczne. O tym pisaliśmy tutaj.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.