Od kwietnia płatne parkowanie pod Aqua Lublin i Strefą H2O. Pojawią się parkometry

Od kwietnia parking przed basenami Aqua Lublin i Strefą H2O będzie płatny
Od kwietnia parking przed basenami Aqua Lublin i Strefą H2O będzie płatny | fot. Dominik Wąsik

Jeszcze w kwietniu parking przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie ma być płatny. Przy basenach Aqua Lublin i Strefa H2O stanie sześć parkometrów, które przyjmować będą zarówno gotówkę, jak i karty płatnicze. Dostępna będzie także aplikacja. Opłaty mają usprawnić ruch samochodów przy obiektach.

Cztery firmy zainteresowanie prowadzeniem płatnego parkingu

Przypomnijmy, że jako pierwsi poinformowaliśmy, że MOSiR szuka firmy, która wprowadzić płatne parkowania na parkingu zlokalizowanym przy basenach Aqua Lublin, Strefa H2O oraz hali sportowej im. Z. Niedzieli. Szczegóły: Koniec z darmowym parkowaniem przy basenach Aqua Lublin i Strefa H2O [CENNIK].

Wczoraj (15.02) nastąpiło otwarcie złożonych ofert. Swoje oferty złożyły 4 firmy z całej Polski. MOSiR nie zdradził szczegółów, które firmy walczą o to zamówienie. Wiadomo, że za usługę chcą dostać (od najtańszej oferty): 41 tys. zł, 77 tys. zł, 132 tys. zł i 142 tys. zł (netto) za rok.

„To kwota, którą oferent oczekuje za prowadzenie parkingu przez rok, uwzględniając w tym miesięczną opłatę stałą i prowizję ze sprzedaży biletów. Ostateczna wysokość przychodów, a tym samym prowizja, wyniknie z rzeczywistej sprzedaży biletów” – mówi Miłosz Bednarczyk, rzecznik prasowy MOSiR.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji szacuje, że miesięczne wpływy ze sprzedaży biletów mogą sięgnąć ok. 35 tys. złotych. Parking przy Al. Zygmuntowskich będzie płatny przez 7 dni w tygodniu. Opłaty będzie można uiszczać w parkomatach, których będzie sześć. Za parking kierowcy będą mogli zapłacić także w aplikacji.

Stawka za pierwszą godzinę – 2,00 zł, za drugą – 2,20 zł, za trzecią – 2,60 zł. Każda następna godzina to opłata w wysokości 2,00 zł. Do dyspozycji kierowców ma być również abonament miesięczny za 160 zł. Za brak biletu na kierowcę zostanie nałożona kara wynosząca 95 zł.

Klienci MOSiR (lodowiska Icemania, basenów Aqua Lublin i Strefy H2O) będą płacili za pierwszą godzinę parkowania, kolejne trzy godziny będą parkowali samochód gratis. Ważność biletu będzie przedłużana w punkcie obsługi klienta.

„Złożone oferty teraz zostaną poddane analizie formalno-prawnej, a następnie ekonomicznej. Kolejnym etapem będzie podpisanie umowy z firmą, która zostanie ostatecznie wybrana w postępowaniu. Ta będzie miała następnie 45 dni na uruchomienie parkingu” – wyjaśnia Miłosz Bednarczyk.

Można się zatem spodziewać, że płatny parking ruszy w kwietniu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.