Koniec z darmowym parkowaniem przy basenach Aqua Lublin i Strefa H2O

MOSiR zamierza wprowadzić płatny parking przed basenami przy Al. Zygmuntowskich
MOSiR zamierza wprowadzić płatny parking przed basenami przy Al. Zygmuntowskich | fot. Dominik Wąsik

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lublinie zamierza wprowadzić płatne parkowania na parkingu zlokalizowanym przy basenach Aqua Lublin, Strefa H2O oraz hali sportowej im. Z. Niedzieli.

Płatne parkowanie przy Aqua Lublin

Obecnie przy basenach Aqua Lublin, Strefa H2O oraz hali sportowej im. Z. Niedzieli dostępnych jest ok. 400 miejsc parkingowych, z których kierowcy mogą korzystać bezpłatne. Wkrótce ma to się zmienić. MOSiR poszukuje firmy, która zajmie się wdrożeniem opłat za parkowanie na parkingu przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie.

Przyszły operator ma obiekt wyposażyć w niezbędne urządzenia i tablice informujące kierowców o płatnym parkowaniu. Co ważne dochód za parkowanie ma trafiać do miejskiej spółki, a operator będzie pobierał jedynie wynagrodzenie. Jego stawka to właśnie oferta w przetargu.

Wyłoniona firma będzie miała maksymalnie 45 dni na uruchomienie płatnego parkingu. Do dyspozycji kierowców ma być minimum 6 parkomatów, w których będą mogli zapłacić za parking kartą lub gotówką. MOSiR wymaga, by operator posiadał aplikację, dzięki której również będzie można wnieść opłatę za postój.

Parking ma być płatny 24/7. Poznaliśmy także propozycje wysokości stawek, jakie miałyby obowiązywać. Za pierwszą godzinę – 2,00 zł, za drugą – 2,20 zł, za trzecią – 2,60 zł. Każda następna godzina to opłata w wysokości 2,00 zł. Do dyspozycji kierowców ma być również abonament miesięczny za 160 zł. Za brak biletu na kierowcę zostanie nałożona kara wynosząca 95 zł.

Z opłat mają być zwolnione osoby posiadające identyfikator pracowniczy oraz osoby niepełnosprawne z niebieską kartą za szybą. Klienci basenów Aqua Lublin, Strefa H2O i lodowiska Icemania po opłaceniu pierwszej godziny parkowania mają uzyskać w punkcie obsługi klienta przedłużenie parkingu do 4 godzin.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Sigrid… A niby dlaczego czas się pożegnać? 2PLN to taki majątek? Przynajmniej miejsce znajdziesz, a nie tak, jak teraz – przyjeżdżasz, jest mecz i 20 minut jeżdżenia i szukania. Pokaż mi też inny basen 50m, na którym możesz sobie normalnie popływać w LBN