Od dziś parkowanie pod tą galerią handlową jest płatne. Zapominalscy kierowcy zapłacą 190 złotych

Płatny parking w Galerii Gala
Płatny parking w Galerii Gala | fot. Dominik Wąsik

Kolejna lubelska galeria handlowa wprowadziła opłaty za parkowanie. Od czwartku 1 lutego płacić trzeba za postój pod Galerią Gala. Pierwsze 120 minut postoju jest bezpłatne, za kolejne godziny trzeba już zapłacić. Zapominalscy kierowcy zapłacą 190 złotych.

Parking Galerii Gala jest już płatny

Od dawna płatne parkowanie obowiązuje na parkingu centrum handlowe Lublin Plaza przy ul. Lipowej. Na samym początku za parking trzeba było zapłacić również w Tarasach Zamkowych (obecnie VIVO! Lublin), jednak szybko zrezygnowano z tego rozwiązania. W 2021 r. na wprowadzenie opłat za parkowanie zdecydowała się również Galeria Olimp przy al. Spółdzielczości Pracy.

Teraz opłaty wprowadziła Galeria Gala przy ul. Fabrycznej, pod którą jest blisko 300 miejsc parkingowych. O tym planie informowaliśmy kilka dni temu [Kolejna galeria handlowa zmienia zasady parkingu]. Na parkingu podziemnym pojawiły się tablice informacyjne, a przy wejściach do galerii stanęły parkomaty. Opłaty za parking w Galerii Gala obowiązują od 1 lutego 2024 r.

Jak nam tłumaczył Arkadiusz Listoś, dyrektor administracyjny Galerii Gala, wprowadzenie opłat za parking ma spowodować, iż okoliczni mieszkańcy i pracownicy pobliskich firm przestaną zajmować miejsca postojowe przeznaczone dla klientów galerii.

Korzystanie z parkingu galerii jest bezpłatne przez pierwsze dwie godziny. Płatne są kolejne godziny. Każda kolejna – 3 zł. Parking jest płatny przez całą dobę, przez 7 dni w tygodniu.

Cennik parkingu Galerii Gala:

  • 120 minut bezpłatne po wpisaniu numeru rejestracyjnego w parkomacie
  • każda następna godzina – 3,00 zł
  • opłata dzienna (do 23:59) – 15,00 zł
  • wysokość opłaty dodatkowej – 190,00 zł

Pobieraniem opłat zajmuje się firma EuroPark, specjalizująca się w tego typu usługach w całej Polsce.

Płatny parking 24/7 w Galerii Gala
Płatny parking 24/7 w Galerii Gala | fot. Dominik Wąsik

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. A jeśli ktoś jest pracownikiem w Galerii, to ma codziennie 15zl płacić?

  2. Zapomniałem zostawić kwitek z parkomatu za szybą nie było mnie z pięć minut ,przychodzę 95 PLN. Paragon z galerii byłem na zakupach szybko bo po konkretną rzecz , chciałem unieważnić ten mandat na miejscu nie da się firma znajduje się w Warszawie może trzeba coś w tym kierunku zrobić żeby załatwić to na miejscu na terenie galerii. Przestanę jeździć do galerii zakupy będę robił na targu