Kolejna galeria handlowa zmienia zasady parkingu. Od 1 lutego pierwsze 120 minut za darmo, każda następna godzina płatna

Parkomat na parkingu Galerii Gala
Parkomat na parkingu Galerii Gala | fot. Dominik Wąsik

Na parkingu Galerii Gala stanęły parkomaty. Decyzja właściciela obiektu podyktowana jest faktem, że na parkingu brakowało miejsc dla klientów sklepów galerii. Zmiany w funkcjonowaniu parkingu od 1 lutego 2024 r.

Nowe zasady parkowania w Galerii Gala

Galeria Gala przy ul. Fabrycznej 2 w Lublinie broni się jak może przed kierowcami pozostawiającymi swoje samochody na cały dzień na bezpłatnym (na razie) parkingu pod budynkiem. Nie jest tajemnicą, że pracownicy okolicznych firm, jak również okoliczni mieszkańcy, często wykorzystują te parkingi.

Arkadiusz Listoś, dyrektor administracyjny Galerii Gala przyznaje, że parkomaty są decyzją strategiczną. Chodzi o to, by uporządkować parkowanie i zwolnić zajęte przez okolicznych mieszkańców i pracowników pobliskich firm miejsca przeznaczone dla klientów galerii.

Galeria Gala oferuje około 300 miejsc parkingowych na dwóch poziomach, w tym dedykowane miejsca dla osób niepełnosprawnych oraz do ładowania samochodów elektrycznych. Galeria już wkrótce wprowadzi opłaty za parking dla osób robiących zakupy dłużej niż dwie godziny w ciągu dnia.

Galeria Gala wprowadza płatny parking

Od 1 lutego 2024 r. zacznie obowiązywać płatne parkowanie na terenie całego parkingu. Samochód bez opłat będzie można zostawić na 120 minut. Każda następna godzina to koszt 3 zł, a całodniowy abonament dla samochodów osobowych ma kosztować 15 zł.

Operator parkingu przygotował również abonament miesięczny całodobowy dla aut osobowych / dostawczych / busów w cenie 120 zł. Za brak biletu przewidziano karę w wysokości 190 zł.

Bez bilecika za szybą

Kierowcy nie będą musieli wkładać tradycyjnego bilecika za szybę zaparkowanego pojazdu. Wystarczy w parkomacie wpisać tablicę rejestracyjną, która następnie trafi do systemu. Kontrolerzy podczas kontroli pojazdów zweryfikują, czy dany pojazd jest w bazie pojazdów uprawnionych do bezpłatnego parkowania lub ma opłacony postój.

Nowe zasady parkowania w Galerii Gala będą obowiązywać przez siedem dni w tygodniu. Za obsługę parkingu będzie odpowiadać warszawski EuroPark, który również zarządza parkingami przed marketami Biedronka i Stokrotka.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.